Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powstał film o Andrzeju Golejewskim. Premiera "Drgania świetlików"

26 lutego o godz. 14 w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędzie się lubelska premiera filmu dokumentalnego "Drgania świetlików" w reżyserii Hanki Brulińskiej. Film opowiada o aktorze Andrzeju Golejewskim.
Powstał film o Andrzeju Golejewskim. Premiera "Drgania świetlików"

Autor: materiały prasowe

Andrzej Golejewski to znakomity aktor filmowy i teatralny, przez szesnaście lat związany z Teatrem Osterwy w Lublinie. Wcześniej współpracował także z Teatrem na Woli w Warszawie. W swoim dorobku ma także liczne występy kinowe i telewizyjne.

Film o Golejewskim powstawał przez 10 lat. Jego reżyserką jest Hanka Brulińska, która w ostatnim czasie stworzyła m.in. krótkometrażową "Maskę" na podstawie prozy Stanisława Lema.  W dokumencie "Drganie świetlików" autorka porusza temat losu człowieka oraz wykluczenia artysty, osamotnienia i walki o ideały.

- W "Drganiu świetlików" zobaczymy nie tylko wielki talent aktora, jego wyboistą drogę życiową, naznaczoną chorobą czy fascynujący świat myśli głównego bohatera, ale i jego konsekwentną walkę o ideały. Intymny i niezwykły sposób, w jaki rozmawia aktor z drzewami i zwierzętami, napawa nadzieją i skłania do głębszych refleksji - podkreślają organizatorzy projekcji.

Podczas premiery w Teatrze Osterwy obecny będzie sam bohater filmu oraz ekipa filmowa.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama