Seniorska Jesienna Ballada organizowana jest we Włodawie od 2015 roku. Jej pomysłodawczynią była Irena Rutkowska, ówczesna przewodnicząca włodawskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.
- To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Bardzo się cieszę, że każdego roku możemy gościć we Włodawie artystów-seniorów z całego kraju – podkreśla Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i dziękuje rejonowemu oddziałowi PZERiI z przewodniczącą Łucją Pamulską na czele za organizację Seniorskiej Jesiennej Ballada im. Ireny Rutkowskiej.

Na scenie zaprezentowało się 26 zespołów i solistów. Nie zabrakło wspólnej zabawy z Włodawską Orkiestrą Taneczną. Nagrodę dla najlepszego solisty otrzymał Roman Zarek. Wśród zespołów muzycznych wyróżniono Zespół Strzelce ze Strzelc.












