Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

300 metrów nowych możliwości. Peron za ponad 4,7 mln

To doskonała wiadomość nie tylko dla podróżnych, ale i kolejowych przewoźników. Na przystanku Chełm Miasto powstał 300-metrowy peron, a to oznacza że teraz będą mogły zatrzymywać się składy o długości powyżej 10 wagonów.
300 metrów nowych możliwości. Peron za ponad 4,7 mln

Autor: A.Lewandowski, P. Mieszkowski

Peron został zbudowany i wyposażony za ponad 4,7 mln zł w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Nowy peron został dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

- Dla wygody pasażerów zamontowaliśmy wiaty, ławki oraz poręcze, które umożliwiają odpoczynek w pozycji stojącej. Podróżowanie ułatwiają czytelne oznakowania, tablice informacyjne, gabloty z rozkładem jazdy oraz system informacji głosowej. Zamontowaliśmy jasne oświetlenie LED, które zapewnia bezpieczeństwo podróżowania po zmroku. Dla osób niewidomych i niedowidzących przygotowaliśmy ścieżki naprowadzające oraz antypoślizgową nawierzchnię o wypukłej fakturze – informuje Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Program Przystankowy w woj. lubelskim
W województwie lubelskim Program przystankowy obejmuje 20 lokalizacji. Za ponad 57 mln zł wybudowano i zmodernizowano przystanki w miejscowościach: Sarnów, Grabów Szlachecki i Leopoldów między Łukowem a Dęblinem, Chotyłów na trasie Łuków - Terespol, Wólka Niedzieliska, Niedzieliska Kolonia, Szczebrzeszyn Miasto, Żurawnica i Długi Kąt między Rejowcem a Hrebennem, Kraśnik między Lublinem a Stalową Wolą, Łagiewniki, Bystrzyca koło Lublina, Bezwoli, Milanowie, Ustrzeszu, Jaskach, Aleksandrowie między Lublinem a Łukowem, Zamość Starówka i Zamość Wschód oraz Chełm Miasto.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama