Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ukrainiec wiózł busem e-papierosy warte kilka milionów

To były rutynowe działania funkcjonariuszy celnych z Białej Podlaskiej. A zakończyły się konfiskatą kilkudziesięciu tysięcy nielegalnych papierosów. Wartość towaru oszacowano na 5 mln zł.
Ukrainiec wiózł busem e-papierosy warte kilka milionów
Caluteńki bus był wypełniony nielegalnym towarem

Autor: IAS Lublin

Dostawczy bus, za którego kierownicą siedział obywatel Ukrainy został zatrzymany do kontroli w Zamościu. Kiedy mundurowi otworzyli drzwi przestrzeni ładunkowej, zobaczyli, że cała jest wypełniona pudłami. Zaczęli je otwierać.

- Mężczyzna przewoził 36 tys. sztuk jednorazowych papierosów elektronicznych o pojemności 22 i 23 ml i zawartości nikotyny 50 mg/ml - informuje Michał Deruś, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Dodaje, że przejęte e-papierosy nie spełniały wymagań określonych w ustawie z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

- Po pierwsze przekroczona była dozwolona w przepisach pojemność. W przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku pojemność zbiorniczków nie może przekraczać 2 ml. W tym przypadku pojemności były przekroczone ponad 10-krotnie - precyzuje Deruś i dodaje: - Po drugie przekroczona była ponad 2-krotnie dopuszczalna zawartość nikotyny w płynie. Zgodnie z przepisami nie może być ona wyższa niż 20 mg/ml.

Ale towar był nielegalny również z innego powodu. Na żdanych z e-papierosów nie było znaków akcyzy. 

Obywatel Ukrainy został zatrzymany, towar mu odebrano. Zgodnie z przepisami, cudzoziemcowi grozi kara grzywny do 200 tys. zł, ograniczenia wolności albo obie te kary łącznie. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

 


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama