Do Polski swoich reprezentantów przyśle ponad czterdzieści europejskich państw, a na pływalni Aqua Lublin zobaczyć będzie można blisko sześćset zawodniczek i zawodników. Wśród nich będzie około trzydziestu pływaczek i pływaków reprezentujących Polskę, z największymi gwiazdami polskiego pływania na czele – Katarzyną Wasick, Krzysztofem Chmielewskim, Kacprem Stokowskim czy Ksawerym Masiukiem. Kibice mogą więc spodziewać się wielkich emocji i liczyć na polskie medale.
– Bardzo dziękuję firmie ORLEN za zaufanie i chęć bycia sponsorem tak ważnego wydarzenia, szczególnie z punktu widzenia rozwoju polskiego pływania – mówi Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego. – Wsparcie tak istotnego partnera jest dla nas bardzo ważne i pozwala liczyć, że wspólnie stworzymy niesamowitą imprezę sportową, która będzie wizytówką naszego kraju i naszego pływania. Jestem przekonana, że nasi zawodnicy i zawodniczki dadzą z siebie wszystko przy polskiej publiczności, w pięknej Polsce i pokażą nasz kraj z jak najlepszej strony – dodaje.

W ramach współpracy, ORLEN zyskał tytuł Sponsora Mistrzostw Europy Seniorów w pływaniu na krótkim basenie oraz Sponsora Mistrzostw Europy Masters w pływaniu na krótkim basenie.
– ORLEN konsekwentnie wspiera rozwój polskiego sportu, tworząc warunki do tego, by najważniejsze wydarzenia mogły odbywać się w naszym kraju. Mistrzostwa Europy w Pływaniu w Lublinie są szczególnym momentem. Po 14 latach Polska ponownie gości imprezę tej rangi, a do naszego kraju przyjadą najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego kontynentu. To szansa na umocnienie pozycji polskiego pływania i inspiracja dla młodych sportowców–mówi Sylwia Snopkiewicz, Dyrektor Wykonawcza ds. sponsoringu ORLEN. –Cieszymy się, że możemy współtworzyć ten ważny rozdział dla całej dyscypliny.


Prace związane z organizacją dużej imprezy na pływalni w Lublinie trwają już od kilku miesięcy. W tej chwili wkraczają w ostatnią fazę. Przypomnijmy, że po raz ostatni tak duża impreza pływacka gościła w naszym kraju ponad dziesięć lat temu. – Dla Polskiego Związku Pływackiego jest to duże wyzwanie organizacyjne. Chcieliśmy się go podjąć, żeby promować polskie pływanie i pokazywać, że jest bardzo ważną dyscypliną sportu w naszym kraju – podkreśla Otylia Jędrzejczak najwybitniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania.
Startu w Lublinie nie może się doczekać gwiazda naszej reprezentacji, Katarzyna Wasick. Do tej pory pięciokrotnie brała udział w mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni. Łącznie ma w nich na koncie sześć medali. – Dla mnie to nie tylko bardzo ważne zawody, to coś więcej! Wystartować przed własną publicznością, poczuć tę energię i zobaczyć biało-czerwone barwy na trybunach, to będzie niepowtarzalne i bezcenne przeżycie – napisała w swoich mediach społecznościowych, zachęcając polskich kibiców do wypełnienia Aqua Lublin.
Mistrzostwa Europy w Lublinie odbędą się w dniach 2-7 grudnia. Z kolei 10 grudnia rozpoczną się mistrzostwa Europy masters, które potrwają do 14 grudnia.















Komentarze