Finał tegorocznej edycji konkursu odbył się podczas dorocznego, uroczystego spotkania Stokrotki, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Rośniemy Razem. Gotowi na Jutro!”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1200 przedstawicieli sklepów, centrali oraz logistyki z całej Polski. Był to moment podsumowania intensywnego roku i docenienia zespołów, które swoją codzienną pracą udowodniły, że potrafią przekładać zaangażowanie i odpowiedzialność na konkretne wyniki.
– Najlepsi z Najlepszych to zespoły, które wiedzą, co robią, i rozumieją kierunek, w którym zmierza organizacja. Biorą odpowiedzialność za swoje decyzje i konsekwentnie nad nimi pracują. Zwycięzcy najlepiej pokazują, jak w praktyce budować wiarę w siebie, gotowość na jutro i na czym ją opierać – mówi Arūnas Zimnickas, prezes zarządu Stokrotki.
Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” odgrywa w Stokrotce rolę znacznie szerszą niż wyróżnienie wyników. Jest elementem kultury organizacyjnej, który wzmacnia poczucie sprawczości pracowników i jasno pokazuje, że sposób wykonywania codziennych obowiązków, współpraca, wiara w swoje możliwości oraz odpowiedzialność przekładają się na oczekiwane efekty.
– Gotowość na jutro buduje się każdego dnia. Na wiedzy, umiejętnościach, doświadczeniu i postawie zespołów. Konkurs pokazuje, że tworzymy środowisko, w którym ludzie mogą rozwijać swoje mocne strony i mieć realny wpływ na wyniki całej organizacji – podkreśla Renata Bronisz-Czyż, dyrektor personalna Stokrotki.
W 23. edycji konkursu nagrodzono zespoły, które wyróżniły się w trakcie całego roku nie tylko najlepszymi wynikami, ale także jakością współpracy i podejściem do klienta.
– Laureaci pokazują, że dobre wyniki są efektem uporządkowanej pracy oraz rozumienia realiów współczesnego handlu. Taki sposób działania buduje zaufanie klientów i wyznacza standardy dla całej sieci – mówi Mirosław Wawryszczuk, dyrektor sprzedaży i marketingu Stokrotki.
– Skuteczność operacyjna zaczyna się w sklepach, tam gdzie zespoły każdego dnia podejmują decyzje i odpowiadają za ich realizację. Najlepsi z Najlepszych pokazują, że ten wysiłek ma sens i prowadzi do wyników, które są utrzymywane w dłuższej perspektywie – dodaje Tomasz Denka, dyrektor operacyjny Stokrotki.
Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” jest jednym z fundamentów kultury organizacyjnej Stokrotki, sieci zatrudniającej 12 tysięcy pracowników i prowadzącej blisko 1000 sklepów w całej Polsce.














Komentarze