Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Policjant kontra kierowca. "U was to są pewnie inne znaki"

Policjant z miejscowej komendy chciał ukarać kierowcę mandatem za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. Mężczyzna twierdzi, że zaparkował prawidłowo i złożył oficjalną skargę.
Policjant kontra kierowca. "U was to są pewnie inne znaki"
Do spornej sytuacji doszło przed sklepem Carrefour przy ul. Gościńczyk. Policjant chciał wlepić kierowcy 500-złotowy mandat i 10 punktów karnych za zaparkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. - Stanąłem na wprost wejścia do sklepu w sąsiedztwie trzech stanowisk dla inwalidów. Stanowisko czwarte, gdzie stałem, jest dostępne dla wszystkich. Zrobiłem zdjęcie, a ochrona sklepu zapewne ma zapis z monitoringu - mówi kierowca (nazwisko do wiadomości redakcji).

Mieszkaniec Radomia miał też sporo uwag do pracy policjanta. Zarzuca mu m.in. "brak kompetencji, ironiczne, szydercze i pogardliwe wypowiedzi oraz nieprzestrzeganie procedur”.

- Cały czas mówił, jak to kierowcy z Radomia notorycznie łamią przepisy w Puławach. Komentował, że "u was to są pewnie inne przepisy i inne znaki”. Na moją uwagę, że nie zauważyłem, aby i to miejsce parkingowe było przeznaczone dla inwalidów, że może rzecz przeoczyłem, stwierdził: "Jak ma pan coś z oczami, to do okulisty” - dodaje kierowca, który ostatecznie nie przyjął mandatu.

- Potwierdzam, że wpłynęła do nas skarga i że rozpoczęliśmy w tej sprawie postępowanie. Ono powinno wszystko wyjaśnić - mówi Dariusz Kruk, zastępca komendanta powiatowego policji w Puławach. - W tej chwili nie możemy jednak niczego przesądzać, musimy zebrać materiał dowodowy i przesłuchać świadków.

Policja ma na przeprowadzenie postępowania w tej sprawie miesiąc. - Jeżeli potwierdzą się zarzuty wobec funkcjonariusza, to wachlarz kar jest szeroki. Sprawa może się skończyć rozmową, ale w najgorszym przypadku karą może być nawet wydalenie ze służby. Weryfikujemy wszystkie możliwości - wyjaśnia Dariusz Kruk.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama