Stuningowane przez 9ff Porsche GT 9 wyciąga 409 km/h!
Opony ContiSportContact Vmax ustanowiły nowy rekord prędkości.
- 01.07.2008 15:57
Jan Fatthauer, właściciel firmy 9ff zajmującej się tuningowaniem samochodów marki Porsche, rozpędził swoje GT9, wyposażone w najnowocześniejsze ogumienie marki Continental, do prędkości 409 km/h na torze Papenburg (Emsland), stając się zdobywcą rekordu prędkości w jeździe pojazdem o mocy 987 KM dopuszczonym do poruszania się po drogach publicznych.
W teście uczestniczył również Holger Berkmann, inżynier odpowiedzialny za rozwój ContiSportContact Vmax z ramienia Continental Tuning.
Opona ContiSportContact Vmax, będąca w chwili obecnej jedyną oponą dopuszczoną do rozwijania prędkości do 360 km/h, została zaaprobowana do bicia rekordu prędkości w serii GT9.
Po raz pierwszy w historii oponom ContiSportContact Vmax udało się przekroczyć prędkość ponad 400 km/h. Poprzedni rekord został ustanowiony niecały rok temu, kiedy to udało się rozpędzić Audi TT tuningowane przez MTM do prędkości 393 km/h, również na torze Papenburg.
Reklama
















Komentarze