Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Tematyczne:

Zdrowie

Nowa sieć szpitali. Co się zmieni w Białej Podlaskiej?

Nowa sieć szpitali. Co się zmieni w Białej Podlaskiej?

Od 1 października obowiązywać będą nowe przepisy o sieci szpitali. Ten w Białej Podlaskiej gotowy jest do zmian. A zmiany dotyczą przede wszystkim modelu finansowania przez NFZ. 15.09.2017 20:19
Miesiąc temu usłyszał diagnozę. Potrzebna pomoc dla 11-letniego Michała Szota

Miesiąc temu usłyszał diagnozę. Potrzebna pomoc dla 11-letniego Michała Szota

Niespełna miesiąc temu lekarze zdiagnozowali u 11-letniego Michała Szota z Kraśnika guza pnia mózgu o cechach glejaka. To najcięższa postać nowotworu mózgu. Na leczenie chłopca za granicą potrzeba ok. 600 tys. zł 12.09.2017 20:35
"Nikt nie pozostaje bez opieki". Centrum onkologii odpowiada radnemu PiS

"Nikt nie pozostaje bez opieki". Centrum onkologii odpowiada radnemu PiS

Nasila się spór w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie protestuje zakładowa "Solidarność". Z kolei dyrekcja COZL ostro reaguje na krytykę ze strony jednego z radnych 12.09.2017 18:13
Rada Miasta rzadko głosuje jednogłośnie. Ale był ważny powód

Rada Miasta rzadko głosuje jednogłośnie. Ale był ważny powód

W sprawie „dramatycznej sytuacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej” wystąpiła w czwartek Rada Miasta, jednogłośnie apelując do władz województwa o uleczenie placówki. Jej dyrekcja chce ciąć długi obcinając zarobki oburzonej załogi. Punktów zapalnych jest tu więcej. 07.09.2017 19:29
Pacjenci płacili za ładowanie telefonów, pranie i strzyżenie. Rekordowa kara dla szpitala

Pacjenci płacili za ładowanie telefonów, pranie i strzyżenie. Rekordowa kara dla szpitala

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził słuszność nałożonej przez Rzecznika Praw Pacjenta kary na Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli. Placówka m.in. naruszała prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych. 07.09.2017 14:10
NFZ w szpitalu wojskowym o sieci szpitali i lekach dla seniorów

NFZ w szpitalu wojskowym o sieci szpitali i lekach dla seniorów

W środę w szpitalu wojskowym w Lublinie (Al. Racławickie 23, godz. 9-13) rozpocznie się akcja informacyjna Narodowego Funduszu Zdrowia. 06.09.2017 07:02
Jak uniknąć raka? 12 sposobów zmiany stylu życia

Jak uniknąć raka? 12 sposobów zmiany stylu życia

Przed 30 laty ogłoszono Europejski Kodeks Walki z Rakiem. Dokument przekonuje, że - stosując się do jego zaleceń - można zapobiec co drugiemu przypadkowi zachorowania na nowotwory. 05.09.2017 17:26
Są złe i dobre laboratoria. Dyrektor jednej z firm nie zgadza się z zarzutami

Są złe i dobre laboratoria. Dyrektor jednej z firm nie zgadza się z zarzutami

Rozmowa z Michałem Milczarkiem, dyrektorem firmy Alab Laboratoria, która świadczy usługi m.in. dla szpitali w Lublinie, Bełżycach, Bychawie, Zamościu, Chełmie i Parczewie. 05.09.2017 17:15
Lekarze alarmują: Już co trzeci kleszcz jest zakażony

Lekarze alarmują: Już co trzeci kleszcz jest zakażony

Rozmowa z prof. Lechem Panasiukiem, dyrektorem Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie 05.09.2017 15:32
NFZ: 2 miliony darmowych leków trafiło do pacjentów w Lubelskiem

NFZ: 2 miliony darmowych leków trafiło do pacjentów w Lubelskiem

W województwie lubelskim ponad 130 tys. pacjentów dostało za darmo 2 miliony leków – wyliczył lubelski NFZ. Tymczasem farmaceuci i lekarze wytykają wady rządowego programu. – Wszyscy moi pacjenci 75+ twierdzą, że nie chcą leków bezpłatnych kosztem swoich dzieci czy wnuków – mówi pediatra ze Świdnika 04.09.2017 15:00
„Więcej zarabia się w hipermarkecie”. Dużo osób chce odejść - alarmują związkowcy z COZL

„Więcej zarabia się w hipermarkecie”. Dużo osób chce odejść - alarmują związkowcy z COZL

Część osób już odeszła z pracy a kolejne zapowiadają, że to zrobią, w tym specjaliści – alarmują związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie pracownikom drastycznie obniżono pensje . – Nie dostaliśmy żadnych wypowiedzeń – twierdzi tymczasem dyrekcja szpitala. 01.09.2017 12:02
Dyrektor nazywał pielęgniarki "odpadem medycznym"? Po kontroli w szpitalu w Lublinie

Dyrektor nazywał pielęgniarki "odpadem medycznym"? Po kontroli w szpitalu w Lublinie

Dyrektor miał je nazywać „odpadem medycznym”, a naczelna pielęgniarka oczerniać, skłócać i szantażować. Znamy wyniki kontroli w SPSK 1 w Lublinie przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. 31.08.2017 18:37

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama