Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 maja 2025 r.
15:24

USA: Polonia ruszyła do urn. Zapowiada się rekordowa frekwencja

Autor: Zdjęcie autora KaNa
(fot. DW (archiwum))

Dzisiaj o godz. 7 rano czasu lokalnego (13:00 czasu polskiego) rozpoczęło się głosowanie Polonii na Wschodnim Wybrzeżu USA w II turze wyborów prezydenckich. Do udziału zarejestrowało się rekordowe 60 034 wyborców – aż o 17 tysięcy więcej niż w pierwszej turze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Głosowanie odbywa się w 57 obwodach wyborczych zlokalizowanych w 23 stanach oraz Dystrykcie Kolumbii. To największa liczba komisji w historii głosowania poza granicami Polski. Ponad połowa zarejestrowanych wyborców odda głos w aglomeracjach Chicago i Nowego Jorku – po ok. 19 tysięcy osób.

Komisje w 12 stanach oraz Dystrykcie Kolumbii rozpoczęły pracę o godz. 13 czasu polskiego. Jako ostatnie swoje drzwi zamkną lokale na Zachodnim Wybrzeżu – stanie się to w niedzielę o godz. 6 rano czasu polskiego (sobota, godz. 21 czasu zachodnioamerykańskiego).

Tegoroczna frekwencja wśród amerykańskiej Polonii przewyższy nie tylko tę z I tury sprzed dwóch tygodni, ale także wyniki z wyborów parlamentarnych w 2023 roku (48,8 tys. zarejestrowanych) oraz II tury wyborów prezydenckich z 2020 roku (ok. 46 tys. zarejestrowanych). Wówczas jednak głosowanie odbywało się wyłącznie korespondencyjnie z powodu pandemii.

Źródło: PAP

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Floriany 2025 - oddaj swój głos w naszym plebiscycie dla strażaków-ochotników

Floriany 2025 - oddaj swój głos w naszym plebiscycie dla strażaków-ochotników

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń, teraz czas na głosowanie. To Wy, Czytelnicy Dziennika Wschodniego, wybierzecie najlepszą drużynę OSP, najlepszego strażaka OSP oraz drużynę młodzieżową w naszym plebiscycie Floriany 2025.

Karol Nawrocki na spotkaniu z wyborcami

Wyniki wyborów. Hrubieszów i hrubieszowskie gminy za Karolem Nawrockim

56,76 do 43,24 takim procentowym stosunkiem głosów Karol Nawrocki wygrał niedzielną II turę wyborów prezydenckich w Hrubieszowie. W całym powiecie przewaga kandydata PiS nad Rafałem Trzaskowskim jest jeszcze większa.

Karol Nawrocki
PEŁNE DANE

Wyniki wyborów. W powiecie tomaszowskim wygrywa Karol Nawrocki. Ma ponad 77 proc.

Ponad 73 procent poparcia dla Karola Nawrockiego w II turze wyborów prezydenckich w powiecie tomaszowskim. To pełne dane ze wszystkich tamtejszych 113 obwodowych komisji wyborczych. W mieście Tomaszów Lubelski przewaga kandydata wspieranego przez PiS jest jeszcze wyższa.

Powiat włodawski za Nawrockim. Trzaskowski bez szans w powiecie, ale z wygraną w mieście

Powiat włodawski za Nawrockim. Trzaskowski bez szans w powiecie, ale z wygraną w mieście

Powiat włodawski głosował na Karola Nawrockiego. Rafał Trzaskowski nie miał szans z kandydatem popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Wyłamać postanowiła się Włodawa.

Karol Nawrocki na spotkaniu z wyborcami w Zamościu. Odwiedził miasto pod koniec stycznia
PEŁNE DANE

Wyniki wyborów. Zamość postawił na Nawrockiego

Są już wyniki ze wszystkich 35 obwodowych komisji wyborczych w Zamościu. Większość mieszkańców miasta pokazała, że chce, by prezydentem Polski był Karol Nawrocki. Podobnie zresztą jak cały powiat i poszczególne gminy. W znacznej części z nich na tego kandydata zagłosowało ponad 80 procent wyborców.

Wyniki wyborów w powiecie chełmskim. Trzaskowski zdeklasowany przez Nawrockiego

Wyniki wyborów w powiecie chełmskim. Trzaskowski zdeklasowany przez Nawrockiego

Chełm i powiat chełmski dla Karola Nawrockiego. Wyniki zwycięzcy w wielu miejscach to ponad 70 proc.

Karol Nawrocki w Lubartowie

Zmiana lidera w late poll: Karol Nawrocki - 50,7 proc., Rafał Trzaskowski - 49,3 proc.

Wyniki late poll wskazują zmianę przyszłego prezydenta. Według badań sondażowych uzupełnionych o cząstkowe wyniki z pierwszych komisji wskazują, że wybory wygrał Karol Nawrocki.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak podczas czwartej konferencji PKW, 1 bm. w Warszawie. Zakończyło się głosowanie w II turze wyborów prezydenta RP

Nie było sygnałów o konieczności przedłużenia ciszy ani o kolejkach do lokali

Nie było żadnych sygnałów o konieczności przedłużenia ciszy wyborczej ani informacji o kolejkach do lokali wyborczych - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

Spływają wyniki z zagranicy. Kto wygrał poza granicami?

Spływają wyniki z zagranicy. Kto wygrał poza granicami?

Z zagranicy spływają wyniki wyborów prezydenckich. W Stanach Zjednoczonych zwycięzcą został Karol Nawrocki, a jak głosowali w innych państwach?

Spływają wyniki z zagranicy. W USA wygrał Nawrocki

Spływają wyniki z zagranicy. W USA wygrał Nawrocki

Powoli spływają wyniki wyborów z zagranicy. W Stanach Zjednoczonych wygrywa Karol Nawrocki.

Orlen Oil Motor Lublin rozgromił PRES Grupę Deweloperską Toruń w hicie PGE Ekstraligi
ZDJĘCIA
galeria

Orlen Oil Motor Lublin rozgromił PRES Grupę Deweloperską Toruń w hicie PGE Ekstraligi

Choć to był hit PGE Ekstraligi i starcie lidera z wiceliderem to na torze w Lublinie oba zespoły dzieliła przepaść. Orlen Oil Motor nie dał żadnych szans i pokonał 55:35 PRES Grupę Deweloperską Toruń. Rewanż za tydzień na terenie rywala

 Trzaskowski wygrał w pierwszym sondażu. Zobacz film z lubelskich sztabów
WIDEO i ZDJĘCIA
galeria
film

Trzaskowski wygrał w pierwszym sondażu. Zobacz film z lubelskich sztabów

Exit poll, czyli pierwsze sondażowe wyniki wyborów poznajemy tuż po zakończeniu ciszy wyborczej. Tegoroczne wskazują, że wybory prezydenckie 2025 zwyciężył Rafał Trzaskowski.

Po porażce w Bychawie Lublinianka musi zapomnieć o bezpośrednim awansie do III ligi

Lublinianka przegrała w Bychawie, Stal Kraśnik punkt od awansu

Czerwona kartka w pierwszej minucie? Okazuje się, że żaden problem. Granit Bychawa praktycznie cały mecz grał w dziesiątkę przeciwko Lubliniance. Mimo to pokonał wicelidera tabeli 2:1 i praktycznie odebrał drużynie Daniela Koczona szanse na bezpośredni awans do III ligi.

PGE Start Lublin przywiózł z Sopotu jedną wygraną

PGE Start Lublin gra w poniedziałek z Treflem Sopot

Lubelski zespół przywiózł z Sopotu jedno zwycięstwo. Miało ono miejsce w pierwszy spotkaniu, kiedy „czerwono-czarni” sensacyjnie ograli Trefl 100:81. Dwa dni później było już znacznie gorzej, a sopocianie triumfowali 95:79.

Wisłę w meczu z Rekordem poprowadził dotychczasowy trener drugiej drużyny Radosław Adamczyk

Wisła Puławy przegrała z Rekordem. "Przejechać 450 km w dniu meczu, to nie jest komfortowa sytuacja"

Wisła Puławy już bez Macieja Tokarczyka na ławce przegrała w niedzielę z Rekordem Bielsko-Biała 0:2.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium