Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

29 grudnia 2022 r.
11:08

Budowa S19 Lublin – Lubartów. Już niemal rok opóźnienia. I może być większe

0 17 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Budowa drogi ekspresowej S19 z Lubartowa do Lublina to od lat jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez kierowców z północno-wschodniej części województwa. Gigantyczne korki w miejscowości Niemce utrudniają życie nie tylko mieszkańcom tej gmin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wieczne zatory drogowe w Niemcach, wielkie natężenie ruchu aut ciężarowych i osobowych bardzo wydłużają ważny dojazd do Lublina z kierunku Białej Podlaskiej, Radzynia, Parczewa, Lubartowa i z powrotem. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa tego odcinka „19” powinna ruszyć w przyszłym roku.

Lublin i Lubartów łączy ponad 23-kilometrowy odcinek jedno jezdniowej w większości drogi krajowej nr 19.

Według ostatnich, zeszłorocznych badań, korzysta z niego nawet 28 tysięcy pojazdów na dobę.

Pod względem natężenia ruchu to jeden z najwyższych wyników w skali kraju. Na drogę ekspresową, która połączyłaby obydwa miasta, kierowcy czekają od lat. Blisko dwa lata temu, w lutym 2021 roku, GDDKiA podpisała umowę z jego wykonawcą, spółką Mota Engil Europe.

>>Poślizg na S19, a na S17 zmiana przetargowych terminów<<

Za ponad 835 mln zł firma zobowiązała się zaprojektować i zbudować drogę klasy „S” z dwoma jezdniami o dwóch pasach ruchu szerokości 3,5 metra każdy, a także 2,5 metrowym pasem awaryjnym. W ramach zadania powstaną cztery węzły drogowe: „Lubartów Północ” (skrzyżowanie z ul. gen. Kleeberga), „Lubartów Zachód” (skrzyżowanie z ul. Nowodworską), „Niemce Wschód” oraz „Niemce Południe”.

Co ważne, nowy fragment S19 pozwoli kierowcom minąć tę ostatnią miejscowość od wschodu. W ramach całego przedsięwzięcia powstaną 32 obiekty inżynieryjne, w tym wiadukty nad linią kolejową nr 30, dwie kładki dla pieszych, przejścia dla zwierząt, zbiorniki retencyjne, ekrany akustyczne oraz ogrodzenia.

Niestety, prace projektowe przedłużają się, m.in. z uwagi na konieczność zmian dotyczących przebiegu linii światłowodowych. Dobra wiadomość jest taka, że ten etap przygotowań zbliża się do końca.

- Prace projektowe trwają. Robimy wszystko, żeby wykonawcy udało się na początku nowego roku złożyć do wojewody wniosek o wydanie ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej przyp.). Po otrzymaniu takiej decyzji prace budowlane będą mogły się rozpocząć - mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Kiedy zatem pomiędzy Lubartowem, a Lublinem zobaczymy ciężki sprzęt? Niestety nie tak szybko, jak można byłoby się spodziewać. Nawet jeśli w styczniu złożony zostanie wniosek o ZRID, procedura wydawania takiej decyzji może trwać wiele miesięcy. W optymistycznym scenariuszu zgoda na start robót zapadnie jesienią.

Gdy pod koniec lutego 2021 roku podpisywano umowę z wykonawcą, zakładano, że budowa opisywanego fragmentu „Via Carpatii” zakończy się do 2024 roku. Obecnie, z uwagi na powstałe opóźnienie w procesie projektowania, dotrzymanie tego terminu najpewniej nie będzie możliwe. Dobra wiadomość jest taka, że wbrew pojawiającym się pogłoskom, umowa z firmą Mota Engil nie została zerwana, a projektowanie trasy Lublin-Lubartów wkrótce powinno zostać ukończone.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 14:53
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida
Avatar
Labydnik / 31 grudnia 2022 r. o 14:26
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
  Uczcie się, dzieci.  Wklejanie tych samych bluzgów - "metoda bolszewicka". Czy to pracownik DW?
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 14:17
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
Avatar
Labydnik / 31 grudnia 2022 r. o 14:16
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
 Uczcie się, dzieci.  Wklejanie tych samych bluzgów - "metoda bolszewicka". Czy to pracownik DW?
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 14:15
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
Avatar
Labydnik / 31 grudnia 2022 r. o 14:13
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
  Wklejanie tych samych bluzgów - "metoda bolszewicka". Czy to pracownik DW?
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 13:56
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
Avatar
Szluva / 29 grudnia 2022 r. o 22:02
*jednojezdniowej (Redakcja)
Avatar
Gutek / 29 grudnia 2022 r. o 19:21
Gdyby poprzedni rząd przygotował dokumentację i ogłosił przetarg na wykonanie robót to może obecna władza dwukrotnie by pokropiła przy odbiorze drogi. Gdy przyszło samemu to wszystko wykonać efekt jest widoczny.
Avatar
Labydnik / 29 grudnia 2022 r. o 15:32
Bździny tępej labydziny monisiny.  Labydłoza betonoza, skończony głupcze!
 Chłopina Jasina wciąż w uporczywej "jołopozie".
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 14:53
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida
Avatar
Labydnik / 31 grudnia 2022 r. o 14:26
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
  Uczcie się, dzieci.  Wklejanie tych samych bluzgów - "metoda bolszewicka". Czy to pracownik DW?
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 14:17
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
Avatar
Labydnik / 31 grudnia 2022 r. o 14:16
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
 Uczcie się, dzieci.  Wklejanie tych samych bluzgów - "metoda bolszewicka". Czy to pracownik DW?
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 14:15
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
Avatar
Labydnik / 31 grudnia 2022 r. o 14:13
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
  Wklejanie tych samych bluzgów - "metoda bolszewicka". Czy to pracownik DW?
Avatar
Jasin / 31 grudnia 2022 r. o 13:56
Kto mieczem wojuje... Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze!
Avatar
Szluva / 29 grudnia 2022 r. o 22:02
*jednojezdniowej (Redakcja)
Avatar
Gutek / 29 grudnia 2022 r. o 19:21
Gdyby poprzedni rząd przygotował dokumentację i ogłosił przetarg na wykonanie robót to może obecna władza dwukrotnie by pokropiła przy odbiorze drogi. Gdy przyszło samemu to wszystko wykonać efekt jest widoczny.
Avatar
Labydnik / 29 grudnia 2022 r. o 15:32
Bździny tępej labydziny monisiny.  Labydłoza betonoza, skończony głupcze!
 Chłopina Jasina wciąż w uporczywej "jołopozie".
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie dostało zgody Rady Miasta Zamość na to, by przy ul. Wyszyńskiego zbudować dwa pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami.

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Udane wejście w nowy rok zanotowali piłkarze ręczni Azotów. We wtorek wywalczyli awans do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. A wcale nie było o to łatwo, bo drużyna Roberta Lisa musiała zagrać w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Tak, jak w lidze znalazła jednak sposób na rywala i wygrała 30:26.

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Świetny mecz w Chełmie. Tamtejsza CHKS Arka napsuła mnóstwo krwi faworytowi z PlusLigi. Około 1,5 tysiąca kibiców oglądało bardzo wyrównane zawody, ale spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się tak, jak wszyscy się spodziewali – wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Wciąż nie udało się odnaleźć myśliwskich trofeów, które zaginęły podczas dożynek powiatowych. Apel Gminnego Ośrodka Kultury nie pomógł.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

W środę Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – zmierzy się z Casademont Saragossa. Wicemistrzynie Polski po meczu rozegranym w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli mają trzypunktową zaliczkę. Stawką jest awans do ćwierćfinału

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia

„Podaj książkę, podaj książkę. Niech przechodzi z rąk do rąk. Niechaj biegnie, by odnaleźć nowy dom” – pod takim hasłem i ze śpiewem na ustach mali, więksi i całkiem duzi mieszkańcy Hrubieszowa przeprowadzali we wtorek swoją bibliotekę ze starej do zupełnie nowej, większej siedziby.

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!