Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2021 r.
7:28

Tak drogich mieszkań w Lublinie jeszcze nie było. Nie widać końca wzrostu cen

Autor: Zdjęcie autora oprac: jsz
42 44 A A
(fot. Archiwum)

Przeciętna cena mieszkania w Lublinie przekroczyła 8 tys. zł za mkw - wynika z najnowszego raportu Expandera. Stawki nadal rosną. Zdaniem analityków nic nie wskazuje, by sytuacja miała się zmienić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W porównaniu do sytuacji sprzed roku cny mieszkań w największych miastach wzrosły średnio o 16 proc.

- Choć takie ujęcie zmian jest najbardziej spektakularne, to w najbliższym czasie szczególnie warto zwracać uwagę na zmiany w ujęciu miesięcznym oraz 3-miesięcznym. Tu najszybciej będzie można zaobserwować jakie zmiany wywołują podwyżki stóp procentowych - mówi Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors.

Eksperci przyjrzeli się cenom w ogłoszeniach opublikowanych w październiku. Był to czas dopiero po pierwszej podwyżce stóp procentowych. Nie powinno więc dziwić, że nie ma jeszcze zbyt wielu symptomów zmiany sytuacji. Ceny w większości miast wciąż rosły. Najmocniej w Poznaniu, gdzie mediana była o prawie 5 proc. wyższa niż we wrześniu. Dzięki temu ustanowiony został nowy rekord na poziomie 8649 zł za m2. Z kolei największy spadek (-5 proc. m/m) miał miejsce w Bydgoszczy. Jeśli

chodzi o największy rynek nieruchomości, czyli Warszawę, to mediana cen spadła z 12 225 zł do 12 195 zł.
- Spadek jest więc minimalny, ale i tak zwraca uwagę, gdyż w poprzednich miesiącach tego roku mieliśmy tam nieustanne wzrosty - zaznacza Jarosław Sadowski.

W Lublinie na przestrzeni roku ceny wzrosły o 14 proc. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje tu dziś przeciętnie 8001 zł.
Wzrost cen mieszkań w połączeniu z podwyżkami stóp procentowych powoduje, że zdecydowanie trudniej jest dziś kupić mieszkanie niż jeszcze rok temu. Jeśli ktoś chce kupić np. 50 mkw w Krakowie i ma 20 proc. wkładu własnego, musi pożyczyć aż o 71 600 zł więcej niż przed rokiem. Dodatkowo oprocentowanie kredytu wzrosło z 2,49 proc. do 3,75 proc. Rata wzrośnie więc aż o 609 zł.

- Oczywiście należy dodać, że raty rosną również tym, którzy kupili mieszkania przed rokiem czy wcześniej. Wzrost jest tam jednak zdecydowanie mniejszy, gdyż na takie samo mieszkanie pożyczyli dużo mniejszą kwotę - dodaje Jarosław Sadowski.

Co dalej z cenami?

Im mocniej wzrosną stopy procentowe tym większe prawdopodobieństwo spadku cen mieszkań. Z jednej strony oznacza to bowiem droższe i trudniej dostępne kredyty. Z drugiej inwestorzy mogą nagle odkryć, że gdzieś indziej mogą zarobić lepiej niż na mieszkaniach i zacząć je sprzedawać.

- Dużo będzie też zależało od tego jak bardzo wyhamuje gospodarka. Na ceny mieszkań ma bowiem wpływ także to jaki jest poziom wynagrodzeń i jakie jest bezrobocie. Gdy ludzie boją się utraty pracy, to nie zaciągają kredytów na 20 lat. W takiej sytuacji spada popyt, a wraz z nim ceny - wyjaśnia Jarosław Sadowski.

Znaczenie ma również poziom inflacji. Jeśli będzie ona utrzymywała się na wysokim poziomie, to wciąż będzie zachęcała do masowego inwestowania w mieszkania jako ochrony oszczędności przed utratą wartości.

Obecnie trudno jeszcze prognozować co będzie się działo z cenami mieszkań. Nie wiadomo bowiem jak zmienią się wymienione wyżej elementy. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby ceny dalej rosły tak szybko jak dotychczas.

- Taki scenariusz można sobie wyobrazić jedynie w przypadku utrzymywanie się bardzo wysokiej inflacji - zastrzega Jarosław Sadowski.

Banki obniżają marże

Dobrą wiadomością dla osób dopiero zamierzających kupić mieszkanie jest to, że banki stopniowo obniżają marże. Dla kredytów z 20 proc. wkładem własnym średnia marża przed podwyżkami stóp procentowych wynosiła ok. 2,20 proc., a w listopadzie spadła do 2,07 proc. Spadek nie jest więc na tyle duży, aby powstrzymać wzrost oprocentowania kredytów, ale jednak zmniejsza wpływ podwyżek stóp na wysokość raty. Oczywiście dotyczy to tylko nowo udzielanych kredytów. Ci, którzy już uzyskali kredyt, mają stałą marżę, wpisaną do umowy kredytowej.

Analitycy zwracają uwagę, że rośnie zainteresowanie ofertami kredytów hipotecznych z oprocentowaniem stałym. Gwarantują one niezmienność rat przez okres 5-7 lat.

- Jeszcze we wrześniu zainteresowanie było znikome, a obecnie większość klientów Expandera pyta o tego typu rozwiązania - dodaje Jarosław Sadowski.

Niestety poziom oferowanego przez banki stałego oprocentowania przekracza już 5 proc., podczas gdy jeszcze we wrześniu można było liczyć nawet na 3,04 proc. Dlatego ostatecznie większość klientów wciąż wybiera oprocentowanie zmienne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLUbelak / 9 grudnia 2021 r. o 02:04
+11
Kronikidewelorozwoju mieszkasz z mamo i tato czy z teściami na 50 m2 ???? Samodzielny człowieczku ? Czy w norze z przydziału ?
Avatar
LLUbelak / 8 grudnia 2021 r. o 17:26
+10
Lublin nie dogonił przemian ustrojowych z lat 90-tych tu nadal marzenia o przydziale lokum w obskórnym wielkopłytowcu ku chwale towarzyszów. Teraz nikt nie chce gnieździć się w 6 osób na 50m2 z teściami albo rodzicami i popyt sam się nakręca co się dziwić ze cena rośnie . Czekajcie nadal z 10 lat to bańka pęknie hihihi. Mieszkania wykupią fundusze z zachodu i będą na rynku tylko na wynajem kwadraty
Avatar
LLUbelak / 8 grudnia 2021 r. o 20:17
+9
Tak tak przecież jest moda na mieszkanie własne to minie jak markety. A buduje się na potęgę bo schodzą na potęgę jeszcze budynek nie ma fundamentu a najlepsze mieszkania wykupione
Avatar
___K___ / 8 grudnia 2021 r. o 15:15
+9
Ile Wam płacą za przedruki tego naganiactwa "ekspertów"? Przecież tego nikt nie czyta poza srom_K_iem i mariem-naganiariem :-DDD Cenki ofertowe w Łysogrodzie w listopadzie średnio 5% na minusie (ale są i obniżki o 10%) - proszę bardzo zametr.pl/oferty/mieszkania/lublin?city=lublin&market=any&maxArea=any&minArea=any&minAreaPrice=any&maxAreaPrice=any&minFloor=any&maxFloor=any&maxPrice=any&minPrice=any&maxRooms=any&minRooms=any&maxYear=any&minYear=any&page=1
Od dawna twoje wieszczenie okazuje się kompletnie nietrafione. Piszesz te swoje farmazony tylko po to, by kopać w Żuka, ale za mały jesteś, żeby mu zrobić krzywdę. Twoje ujadanie cieszy co najwyżej pana Wiejaka z DW, bo napędza mu klikalność. Najśmieszniejsze jednak jest to, że artykuły o deweloperce itp. napędzają kontekstowe reklamy właśnie deweloperów, więc gość ma chyba jakieś rozdwojenie jaźni, albo jest zwyczajnie człowiekiem bez honoru, bo wali w deweloperów, ale nie przeszkadza mu to brać od nich - choćby i pośrednio - kasy.
Od dawna twoje wieszczenie okazuje się kompletnie nietrafione. Piszesz te swoje farmazony tylko po to, by kopać w Żuka, ale za mały jesteś, żeby mu zrobić krzywdę. Twoje ujadanie cieszy co najwyżej pana Wiejaka z DW, bo napędza mu klikalność. Najśmieszniejsze jednak jest to, że artykuły o deweloperce itp. napędzają kontekstowe reklamy właśnie deweloperów, więc gość ma chyba jakieś rozdwojenie jaźni, albo jest zwyczajnie człowiekiem bez honoru, bo wali w deweloperów, ale nie przeszkadza mu to brać od nich - choćby i pośrednio -... rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 8 grudnia 2021 r. o 19:32
+8
Ludzi ubywa nierównomiernie, prowincja się wyludnia ale miasta radzą sobie dobrze. A tysiące ludzi mieszka w lokalach urągających jakimkolwiek normom - oni będą swoje obecne mieszkania zmieniać żeby poprawić sobie warunki. Jak sobie to wyobrażasz - kolejne pokolenia będą się wychowywać w miejscówkach takich jak Dzierżawna, Wapienna czy slumsy na Tatarch? Poza tym już niedługo zwalą się nam kolejne miliony "przyjaciół ze wschodu" Ukraińców, Białorusinów przepędzonych wojną. A ty jeszcze zapłacisz w podatkach na wsparcie dla nich hehe.
Avatar
LLUbelak / 8 grudnia 2021 r. o 15:32
+8
Już widzę jak w budowlance tanieją usługi i materiały . Bo chce tak stop_propagandzie. Doleje oliwy w Warszawie dużo mieszkań kupują zamożna elita z Ukrainy i Białorusi za gotówkę bo u nas jednak Jewropa
Avatar
-Christopher. / 8 grudnia 2021 r. o 15:22
+8
Ludziska dajcie sobie spokój. Rozumiem żeby ceny wywindowały tylko u nas, ale nie. W całej Europie a nawet świecie jest to samo. We Francji, Belgii, Hiszpanii czy Holandii itd , ceny mieszkań wzrosły o kilkadziesiąt procent. Koszty budowy domów wzrosły o ok.50%. Nie chcę bronić polityków, bo widzę wyraźnie że "nasza władza" nie radzi sobie w podejmowaniu decyzji w walce z inflacją, ale inflacja dzisiaj to problem globalny a nie tylko regionalny. 
Avatar
kronikidewelorozwoju / 8 grudnia 2021 r. o 15:03
+8
Ile Wam płacą za przedruki tego naganiactwa "ekspertów"? Przecież tego nikt nie czyta poza srom_K_iem i mariem-naganiariem :-DDD Cenki ofertowe w Łysogrodzie w listopadzie średnio 5% na minusie (ale są i obniżki o 10%) - proszę bardzo zametr.pl/oferty/mieszkania/lublin?city=lublin&market=any&maxArea=any&minArea=any&minAreaPrice=any&maxAreaPrice=any&minFloor=any&maxFloor=any&maxPrice=any&minPrice=any&maxRooms=any&minRooms=any&maxYear=any&minYear=any&page=1
Avatar
___K___ / 9 grudnia 2021 r. o 13:02
+7
Ludzi ubywa nierównomiernie, prowincja się wyludnia ale miasta radzą sobie dobrze. A tysiące ludzi mieszka w lokalach urągających jakimkolwiek normom - oni będą swoje obecne mieszkania zmieniać żeby poprawić sobie warunki. Jak sobie to wyobrażasz - kolejne pokolenia będą się wychowywać w miejscówkach takich jak Dzierżawna, Wapienna czy slumsy na Tatarch? Poza tym już niedługo zwalą się nam kolejne miliony "przyjaciół ze wschodu" Ukraińców, Białorusinów przepędzonych wojną. A ty jeszcze zapłacisz w podatkach na wsparcie dla nich hehe.
Zgadza się ludzi ubywa nierównomiernie. Najbardziej wyludnia się centrum Lublina, a przybywa mieszkańców w gminach ościennych. Nawet prezydent Żuk wraz z żoną przeprowadzili się do Jakubowic.
To weź jeszcze wytłumacz, matołku, kto wprowadza się do tych bloków? Bo tego jakoś wyjaśnić nie umiesz, więc temat przemilczasz.
To weź jeszcze wytłumacz, matołku, kto wprowadza się do tych bloków? Bo tego jakoś wyjaśnić nie umiesz, więc temat przemilczasz. rozwiń
Avatar
___K___ / 9 grudnia 2021 r. o 13:01
+7
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Z każdym takim wpisem pokazujesz tylko coraz bardziej, jaki jesteś tępy. Nie widzisz, o ile podrożała stal, nie widzisz wzrostu płacy minimalnej,nie widzisz słabej złotówki, która wpływa na ceny paliw, nie zauważasz inflacji, którą w dużej mierze zawdzięczamy PiS-owi, a za wszystko winisz deweloperów i Żuka. Lecz się, chłopcze, albo zdobądź jakąś wiedzę.
Avatar
___K___ / 9 grudnia 2021 r. o 19:05
+5
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Z każdym takim wpisem pokazujesz tylko coraz bardziej, jaki jesteś tępy. Nie widzisz, o ile podrożała stal, nie widzisz wzrostu płacy minimalnej,nie widzisz słabej złotówki, która wpływa na ceny paliw, nie zauważasz inflacji, którą w dużej mierze zawdzięczamy PiS-owi, a za wszystko winisz deweloperów i Żuka. Lecz się, chłopcze, albo zdobądź jakąś wiedzę.
Avatar
stop_propagandzie / 9 grudnia 2021 r. o 15:19
-6
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Avatar
___K___ / 9 grudnia 2021 r. o 13:45
+5
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Z każdym takim wpisem pokazujesz tylko coraz bardziej, jaki jesteś tępy. Nie widzisz, o ile podrożała stal, nie widzisz wzrostu płacy minimalnej,nie widzisz słabej złotówki, która wpływa na ceny paliw, nie zauważasz inflacji, którą w dużej mierze zawdzięczamy PiS-owi, a za wszystko winisz deweloperów i Żuka. Lecz się, chłopcze, albo zdobądź jakąś wiedzę.
Avatar
stop_propagandzie / 9 grudnia 2021 r. o 13:24
-6
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Avatar
___K___ / 9 grudnia 2021 r. o 13:02
+7
Ludzi ubywa nierównomiernie, prowincja się wyludnia ale miasta radzą sobie dobrze. A tysiące ludzi mieszka w lokalach urągających jakimkolwiek normom - oni będą swoje obecne mieszkania zmieniać żeby poprawić sobie warunki. Jak sobie to wyobrażasz - kolejne pokolenia będą się wychowywać w miejscówkach takich jak Dzierżawna, Wapienna czy slumsy na Tatarch? Poza tym już niedługo zwalą się nam kolejne miliony "przyjaciół ze wschodu" Ukraińców, Białorusinów przepędzonych wojną. A ty jeszcze zapłacisz w podatkach na wsparcie dla nich hehe.
Zgadza się ludzi ubywa nierównomiernie. Najbardziej wyludnia się centrum Lublina, a przybywa mieszkańców w gminach ościennych. Nawet prezydent Żuk wraz z żoną przeprowadzili się do Jakubowic.
To weź jeszcze wytłumacz, matołku, kto wprowadza się do tych bloków? Bo tego jakoś wyjaśnić nie umiesz, więc temat przemilczasz.
To weź jeszcze wytłumacz, matołku, kto wprowadza się do tych bloków? Bo tego jakoś wyjaśnić nie umiesz, więc temat przemilczasz. rozwiń
Avatar
___K___ / 9 grudnia 2021 r. o 13:01
+7
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Z każdym takim wpisem pokazujesz tylko coraz bardziej, jaki jesteś tępy. Nie widzisz, o ile podrożała stal, nie widzisz wzrostu płacy minimalnej,nie widzisz słabej złotówki, która wpływa na ceny paliw, nie zauważasz inflacji, którą w dużej mierze zawdzięczamy PiS-owi, a za wszystko winisz deweloperów i Żuka. Lecz się, chłopcze, albo zdobądź jakąś wiedzę.
Avatar
stop_propagandzie / 9 grudnia 2021 r. o 11:48
-10
Ludzi ubywa nierównomiernie, prowincja się wyludnia ale miasta radzą sobie dobrze. A tysiące ludzi mieszka w lokalach urągających jakimkolwiek normom - oni będą swoje obecne mieszkania zmieniać żeby poprawić sobie warunki. Jak sobie to wyobrażasz - kolejne pokolenia będą się wychowywać w miejscówkach takich jak Dzierżawna, Wapienna czy slumsy na Tatarch? Poza tym już niedługo zwalą się nam kolejne miliony "przyjaciół ze wschodu" Ukraińców, Białorusinów przepędzonych wojną. A ty jeszcze zapłacisz w podatkach na wsparcie dla nich hehe.
 Zgadza się ludzi ubywa nierównomiernie. Najbardziej wyludnia się centrum Lublina, a przybywa mieszkańców w gminach ościennych. Nawet prezydent Żuk wraz z żoną przeprowadzili się do Jakubowic.
 Zgadza się ludzi ubywa nierównomiernie. Najbardziej wyludnia się centrum Lublina, a przybywa mieszkańców w gminach ościennych. Nawet prezydent Żuk wraz z żoną przeprowadzili się do Jakubowic. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 9 grudnia 2021 r. o 11:46
-9
Deweloperzy robią w tym mieście co chcą. Wywindowali ceny mieszkań do absurdalnego poziomu. Niedługo będą sprzedawać mieszkania chyba samym sobie.
Avatar
LLUbelak / 9 grudnia 2021 r. o 02:04
+11
Kronikidewelorozwoju mieszkasz z mamo i tato czy z teściami na 50 m2 ???? Samodzielny człowieczku ? Czy w norze z przydziału ?
Avatar
LLUbelak / 8 grudnia 2021 r. o 20:17
+9
Tak tak przecież jest moda na mieszkanie własne to minie jak markety. A buduje się na potęgę bo schodzą na potęgę jeszcze budynek nie ma fundamentu a najlepsze mieszkania wykupione
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odejchał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”
Pierwsza strona dziennika

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”

Znam swoich klientów od lat, widujemy się praktycznie codziennie. Dlatego trudno mi patrzeć, jak rezygnują z wieloletnich przyzwyczajeń zakupowych – mówi właścicielka niewielkiego sklepu spożywczego w jednej z północnych dzielnic Lublina.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty