Jesteś tu: Strona główna Sport Artykuł

W piątek Kamil Stoch i jego koledzy wystartują w Vikersund

Dodano: 23 stycznia 2013, 13:34

Kamil Stoch i spółka wrócili do Europy. W piątek wystartują na największej skoczni świata w Vikersund

„Sapporo zdobyte. Tak źle znowu nie było, do progu udało się dojechać, niektórzy nie mieli tego szczęścia” – napisał na swoim facebookowym fanpage’u Piotr Żyła po niedzielnych zawodach w Japonii.

Polski skoczek odwołał się do wypadku zawodnika gospodarzy Daiki Ito, który pechowo ześlizgnął się z belki startowej.

„Biało-czerwoni” takich problemów nie mieli, ale nie uniknęli kłopotów z wiatrem, który pozbawił ich szans na czołowe pozycje.

– Te zawody były dość zwariowane. Nie tylko pod względem pogody, ale też chyba pod względem skoków, jakie oddawali poszczególni zawodnicy – powiedział Kamil Stoch na łamach skijumping.pl.
25-latek z Zębu jest zadowolony ze swojego występu.

– Nie oddawałem tutaj najlepszych skoków toteż mogę być zadowolony z rezultatów, jakie osiągnąłem. Skakanie nie było łatwe, zmienny wiatr i padający śnieg przysparzały nam sporo kłopotów. Trzeba było się mocno natrudzić, żeby sprostać wymaganiom jakie rzuciła nam matka natura. Cieszę się, że awansowałem w klasyfikacji generalnej – stwierdził Stoch.

W najbliższy weekend wystartują na mamucie w Norwegii. Skocznia w Vikersund z punktem konstrukcyjnym umieszczonym na 195 m i HS 225 m jest obecnie największym obiektem na świecie. To tutaj 11 lutego 2011 roku Johan Remen Evensen ustanowił rekord świata, skacząc 246,5 m.

Wynik Norwega jest zagrożony, bo prognozy pogody dla Vikersund są jednoznaczne. W weekend będzie zimno, ale bezchmurnie i wiatr nie powinien przeszkadzać zawodnikom w oddawaniu dalekich skoków.

To warunki, w których najlepiej powinni poradzić sobie szczególnie lotnicy Robert Kranjec i Martin Koch. My liczymy przede wszystkim na Piotra Żyłę, który przed rokiem na Vikersundbakken wyśrubował rekord Polski do poziomu 232,5 m, bijąc tym samym dotychczasowe osiągnięcia Adama Małysza.

Czytaj więcej o:
  • kamil stoch
  • piotr żyła
  • skoki narciarskie
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Lublinie potrzebny jest nowy stadion piłkarski?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 891.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

Dziennik Wschodni jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.