Jolanta Szołno-Koguc podała się do dymisji. Zastąpi ją Wojciech Wilk

Dodano: 27 lutego 2014, 12:01 Autor:

Jolanta Szołno-Koguc i Wojciech Wilk

Jolanta Szołno-Koguc i Wojciech Wilk

Wojewoda Lubelski Jolanta Szołno-Koguc podała się do dymisji. Zastąpi ją Wojciech Wilk.
Jolanta Szołno-Koguc podała się do dymisji. Zastąpi ją Wojciech Wilk

(fot. Archiwum)

Przegląd wojewodów Donald Tusk zapowiedział już na początku lutego. Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski poinformował w czwartek, że w związku z przeglądem wojewodów czworo z nich podało się do dymisji - z województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i lubelskiego.

Miało to m.in. związek z atakiem zimy w woj. lubelskim. Od świata zostało odciętych kilkadziesiąt miejscowości.

Opozycja i dotknięci kataklizmem samorządowcy zarzucili wojewodzie Szołno-Koguc, że zbyt późno zwołała sztab kryzysowy. Wojewoda dopiero po interwencji premiera odwołała urlop i ruszyła w teren. W zasypanych gminach pod Hrubieszowem jej pracę nadzorował osobiście minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Przyznał, że można było szybciej reagować i zapowiedział wyciągnięcie wniosków. Jednocześnie stwierdził, że nie będzie składał wniosku do premiera o odwołanie Szołno-Koguc, choć domagali się tego posłowie Twojego Ruchu.

Jolantę Szołno-Koguc zastąpi Wojciech Wilk, dotychczasowy dyrektor kancelarii prezydenta Lublina.

Kto zastąpi Wilka? – Obowiązki dyrektora wypełniać będzie dwoje jego zastępców: Joanna Żytkowska i Krzysztof Komorski – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Czy i w jakim trybie zostanie obsadzone zwolnione przez Wilka stanowisko? – Nie ma decyzji.​

Szołno-Koguc została wojewodą lubelskim w grudniu 2011 r., nie przerwała pracy na uczelni. Jest profesorem nadzwyczajnym UMCS, kierownikiem Katedry Finansów Publicznych.

Wojciech WilkWojciech Wilk ukończył Wydział Prawa i Administracji UMCS (1997) oraz studia podyplomowe w zakresie integracji europejskiej (2003-2004 UMCS) oraz gospodarki nieruchomościami (1999-2000 WSPiA).

Był posłem V i VI kadencji Sejmu (2007-2011) z list PO. Zastępcą Przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (2007-2011) oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie Konstytucji RP (2010-2011).

Działał też jako członek Komisji Skarbu Państwa (2010-2011), Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych (2077-2010), a także Komisji Nadzwyczajnej do Spraw zmian w kodyfikacjach (2008-2011).

W latach 1997-2005 pracował w Urzędzie Miasta Kraśnik.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Jolanta Szołno-Koguc
  • wojewoda lubelski
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy dzieci powinny przygotowywać się do jasełek podczas zajęć w szkołach i przedszkolach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 401.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.