czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Gdzie jest najlepsze All Inclusive?

Dodano: 11 stycznia 2016, 03:00
Autor: Promocja

Wyjazd wakacyjny planowany jest głównie z myślą o odpoczynku, odpoczynek zaś z definicji wyklucza myślenie o zaspokojeniu podstawowych potrzeb człowieka – jedzeniu, piciu i spaniu. O ile w domu myślimy o tym nieustannie o tyle na urlopie chętnie powierzamy tę rolę komuś innemu. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest opcja all inclusive.

All inclusive – czyli najkrócej mówiąc: wszystko w cenie. Turysta korzystający z hotelowego all inclusive poza wliczonymi w cenę noclegami i posiłkami, nie płaci dodatkowo za napoje między posiłkami, przekąski, czy barek z alkoholami. W zależności od oferty hotelowej również basen, siłownia czy SPA mogą być wliczone w ofertę all inclusive. Przed wyjazdem warto się upewnić jaką wersję oferuje dany hotel.

Chociaż all inclusive na starcie może wyglądać drogo w ostatecznym rozrachunku na ogół okazuje się tańszą opcją wakacji. Na urlopie zazwyczaj nie oszczędzamy na napojach, lodach, słodkich zachciankach, szczególnie tych ostatnich nie odmawiamy dzieciom. Zdecydowanie ekonomiczniej jest zapłacić za to z góry niż za każdym razem sięgać po portfel. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, gdzie mieści się hotel oferujący all inclusive. Egzotyczny, ciepły kraj to nie to samo co urlop w Małej Wsi pod lasem nawet jeśli oferta hotelowa jest zbliżona.

Planując wakacje z ITAKĄ warto zwrócić uwagę na wydawałoby się tak oczywisty kierunek, jakim jest Egipt. Wszystkie hotele oferują wersję pobytu all inclusive. W zależności od hotelu może w to być wliczona nawet wycieczka po pustyni, lub darmowe lekcje nurkowania. Tak, nurkowania, bo Egipt to nie tylko Kair, piramidy, sfinksy i pustynia. To także przepiękne plaże nad Morzem Czerwonym i cudowny podwodny koralowy świat porównywany często do australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej.

Turyści preferujący bardziej orientalny kierunek nie będą rozczarowani wakacjami all inclusive w Turcji. To kraj o specyficznej, jedynej w swoim rodzaju kulturze, jeszcze nie typowo wschodniej, już nie typowo zachodniej. Co można robić w Turcji? Właściwie wszystko, począwszy od błogiego lenistwa na plaży, poprzez ekstremalne sporty wodne, latanie na paralotni, aż do podążania śladami Marka Aureliusza i Królowej Kleopatry. Legenda głosi, że Królowa Kleopatra kąpała się w Alanyi, dlatego miejscową plażę nazwano jej imieniem.

Turcja to kraj, którego gospodarka niemal w całości oparta jest na turystyce, dlatego jest tam naprawdę świetne zaplecze turystyczne i hotelowe. Turcy to również świetni kupcy, handel z nimi to prawdziwa przyjemność, a z wyprawy do Turcji można przywieźć prawdziwy turecki dywan kupiony na targu w Stambule.

A może udać się prosto do raju? Gorący, złocisty piasek pod stopami, błękitne, lazurowe morze, hamak rozciągnięty pod palmami, egzotyczne drinki z palemką i orzechy kokosowe prosto z palmy. Niemożliwe? Ależ możliwe, to wszystko i jeszcze więcej oferuje Dominikana. To najbardziej przyjazny i otwarty na turystów kraj na Morzu Karaibskim. Tubylcy są bardzo gościnni, serdeczni i niezwykle pozytywnie nastawieni do przybyszów ze stałego lądu. Oczywiście wszystkie hotele na Dominikanie mają w ofercie all inclusive, jak na raj przystało.

Niezależnie od wybranego kierunku zawsze warto rozważyć opcję all inclusive. Dzięki temu można uniknąć wielu stresów i niepotrzebnych wyrzutów sumienia związanych z przekroczeniem wakacyjnego budżetu. Wszak urlop jest po to, żeby się nim cieszyć.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!