wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Siatka leśna – estetyczna i niedroga metoda grodzenia

Dodano: 25 listopada 2015, 00:00

Ogrodzenie pełni wiele funkcji. Jest sposobem na wyznaczenie granic nieruchomości i odseparowanie jej od otoczenia oraz stanowi zabezpieczenie terenu. Jest to szczególnie ważne w przypadku obszarów leśnych, hodowlanych czy agrarnych. Wszędzie tam, gdzie potrzeba niedrogiego, a zarazem niezawodnego materiału do grodzenia, najlepiej sprawdzi się siatka leśna.

Siatka leśna: najlepsza ochrona

Siatki leśne produkowane są z ocynkowanego drutu metalowego. Są idealnym rozwiązaniem do grodzenia w każdym miejscu, gdzie liczy się przede wszystkim skuteczność zabezpieczenia oraz jego rozsądna cena. Wytrzymała, a zarazem prosta w montażu konstrukcja dobrze nadaje się przede wszystkim do ogradzania szeroko pojętych terenów zielonych.

Założenie siatki leśnej dookoła szkółki, sadu, hodowli czy też pola uprawnego skutecznie zabezpieczy ten teren przed nieuprawnionym wstępem osób trzecich. Przede wszystkim jednak siatki leśne chronią przed zwierzętami. Sarny, dziki, jelenie, zające i inna zwierzyna, która mogłaby się dostać na teren uprawy i dokonać kosztownych zniszczeń jest skutecznie odizolowana. Konstrukcja zaś jest na tyle odporna i stabilna, że zachowuje wytrzymałość przez wiele lat.

Siatki leśne także na place budowy i działki rekreacyjne

Choć leśna siatka, zgodnie z nazwą, kojarzona jest przede wszystkim z tworzeniem ogrodzeń terenów zielonych, odpowiednio dobrany model sprawdzi się również w innych miejscach. Doskonałym przykładem jest wykorzystanie tego rodzaju siatki choćby jako zabezpieczenia terenów przy autostradach i innych drogach szybkiego ruchu. Jednak to nie wszystko. Za pomocą takiej siatki zabezpieczymy również niskim kosztem plac budowy, czy też działkę rekreacyjną. Rozstawienie ogrodzenia zajmie bardzo niewiele czasu.

Prostota montażu

Dużą zaletą siatek leśnych jest fakt, że ich montaż przebiega szybko i nie wymaga ani udziału dużej ekipy pracowników, ani też dużego nakładu finansowego. Wystarczy odpowiednio dopasowana siatka leśna, zestaw skobli oraz drewniane pale, które będą stabilizowały konstrukcję. Prostota konstrukcji przekłada się na tempo wykonania grodzenia. A to ważna wiadomość dla tych, którzy chcą jak najszybciej zabezpieczyć swój teren – czy to przed kradzieżą, czy obecnością leśnej zwierzyny.

Morze możliwości

Najlepsi producenci siatki leśnej – tacy choćby jak Foresta - oferują bardzo szeroką gamę ogrodzeń tego typu. Poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami. Chodzi tutaj między innymi o gęstość oczek siatki, grubość zastosowanego drutu, wysokość siatki. Tak duża różnorodność pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania nawet najbardziej wymagającym klientom. W przypadku wątpliwości zawsze można skontaktować się z doradcami, którzy podpowiedzą, jaka siatka leśna sprawdzi się lepiej na terenie przeznaczonym do ogrodzenia.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!