Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ukradł tysiące litrów paliwa z ciężarówek

29-latek kradł paliwo z zaparkowanych w Lublinie ciężarówek. Udało mu się spuścić z baków ponad 3 tys. litrów. Policjanci namierzyli samochód złodzieja pomimo tego, że za każdym razem korzystał on z kradzionych tablic rejestracyjnych.
Do kradzieży dochodziło od maja. Sprawca 10 razy włamywał się do baków. W sumie ukradł ponad 3 tysiące litrów paliwa. Policjanci ustalili, że w miejscach, w których dochodziło do kradzieży pojawiał się samochód dostawczy.

- W niedzielę podczas patrolu mundurowi zauważyli ten pojazd. Natychmiast go skontrolowali. Ich podejrzenia okazały się słuszne - mówi Andrzej Fijołek, z zespołu prasowego lubelskiej policji. - Auto miało tablice rejestracyjne, skradzione z innego samochodu w okolicach Chełma.

Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna szykował się do kolejnego włamania.

- Został zatrzymany i przyznał się do kradzieży ponad 3 tysięcy litrów paliwa - dodaje Fijołek.

29-latek działał także w innych województwach. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama