Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bezdomny kradł włazy w studzienkach

Dzielnicowy zamojskiej komendy zatrzymał sprawcę kradzieży żeliwnych elementów studzienek kanalizacyjnych wartych ponad 2 tys. złotych.
Okazał się nim 56-latek bez stałego miejsca zameldowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O kradzieży przy ul. Jasnej powiadomiono policję we wtorek. Łupem złodzieja padły dwa kompletne włazy żeliwne i cztery żeliwne kołnierze ze studzienek kanalizacyjnych. – Elementy zostały wyjęte z jezdni na czas remontu jej nawierzchni – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu oszacowało straty na 2,2 tys. złotych, a dzielnicowy ustalił sprawcę, którym okazał się 56-letni bezdomny. Mężczyzna miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Miał za co pić, bo wcześniej w jednym z zamojskich punktów skupu złomu spieniężył łupy. Trafił do policyjnego aresztu, dzisiaj usłyszeć zarzuty.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama