Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Komarów: Świetlice do remontu

Władze gminy Komarów-Osada będą się starać o dofinansowanie modernizacji czterech świetlic wiejskich ze środków Unii Europejskiej.
Podczas ostatniej sesji radni zatwierdzili plany odnowy, które są niezbędne do ubiegania się o dotacje. Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie, w remizo-świetlicy w Antoniówce będzie wymieniany dach i wykonana nowa elewacja. Remontowane będzie również całe wnętrze budynku. Remiza w miejscowości Dub zostanie wyburzona, a na jej miejscu będzie wybudowany nowy, parterowy budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. W Janówce oprócz docieplenia istniejącej świetlicy i generalnego remontu w środku budynku ma być uporządkowany także teren wokół niego. W Śniatyczach będą prowadzone podobne prace oraz wymieniany dach. Zaakceptowane przez radnych plany odnowy miejscowości samorząd dołączy teraz do wniosku o przyznanie dotacji. Wszystkie dokumenty muszą być złożone do 16 lipca, bo wtedy upływa termin naboru ogłoszonego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama