Reklama
Józefów: Rezerwat Czartowe Pole znowu otwarty
Po krótkiej przerwie rezerwat Czartowe Pole ponownie został udostępniony turystom.
- 25.06.2010 08:36
Znaczne uszkodzenia urządzeń zabezpieczających trasę ścieżki wzdłuż stromych wąwozów rzeki Sopot i powalone zimą drzewa były główną przyczyną czasowej niedostępności ścieżki.
Nadleśnictwo Józefów wspólnym staraniem z gminami Susiec i Józefów wykonało niezbędne prace zabezpieczające trasę ścieżki, która jest już w pełni dostępna dla wszystkich chętnych.
Nadleśnictwo Józefów razem z gminami Józefów, Susiec i Krasnobród podjęło działania w ramach szerokiego projektu trasy geoturystycznej.
Zaplanowano m.in. utworzenie nowej trasy ścieżki w rezerwacie Czartowe Pole, przybliżającą turystom druga stronę rzeki Sopot, odrestaurowanie stodoły przy leśniczówce Hamernia wybudowanej za czasów Ordynacji Zamojskiej, a która będzie służyła edukacji przyrodniczo-turystycznej, ulepszenie urządzeń i trasy ścieżki edukacyjno-przyrodniczej \"Nad Tanwią w Rebizantach”.
Reklama













Komentarze