Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Afganistan: Żołnierze z Zamościa stoczyli potyczkę z talibami

Czterech talibów zabitych, trzech zatrzymanych. To efekty działań żołnierzy sił koalicji w prowincji Ghazni. Przechwycono także ciężarówkę, w której rebelianci przewozili głowice pocisków rakietowych 107mm.
W trakcie ostatniego weekendu w rejonie miasta Espandi (na południe od bazy Ghazni), polscy żołnierze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. Znaleziono przy nich materiały służące do produkcji ładunków wybuchowych, kable, zapalniki oraz środki pieniężne. Podczas tej samej operacji zdetonowano ukryty w butli gazowej 30 kilogramowych ładunek wybuchowy znaleziony w pobliżu jednego z przepustów. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej podczas prowadzonej wspólnie operacji afgańscy i polscy żołnierze zostali zaatakowani przez znaczne siły rebeliantów. Starcie trwało blisko trzy godziny. Zginęło ponad 20 talibów. Nikt z polskich żołnierzy nie został poszkodowany. W skład zgrupowania bojowego o kryptonimie \"Bravo” wchodzą m.in. żołnierze z Zamościa. Jego dowódcą jest ppłk Piotr Fajowski, który stoi też na czele zamojskiego batalionu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama