Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Centrum Kultury Filmowej w Zamościu: Kino czeka na pierwszych widzów

Dzisiaj odbędzie się prezentacja obiektu m.in. dla dziennikarzy, a niewykluczone, że pod koniec lipca odbędzie się pierwszy seans filmowy w zamojskim Centrum Kultury Filmowej.
– Odbiór obiektu już się odbył – informuje Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Trwają jeszcze jednak ostatnie wizje lokalne prowadzone przez inspektorów budowlanych. Kino będzie niebawem gotowe na przyjęcie pierwszych widzów. Wielkie kino przy ul. Odrodzenia w Zamościu kosztowało ponad 17,5 mln zł, z czego 6,4 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. W obiekcie powstały m.in. trzy sale projekcyjne dla ponad 643 widzów. W holu będzie działać kilka barów i restauracji oraz galeria sztuki. Na piętrze budynku zaplanowano kawiarenkę internetową, a w podziemiach parking. Budowa kina miła być zakończona pod koniec lutego. Kolejne terminy mijały, ale wykonawca nie był jakoś w stanie się z nich wywiązać. Stało się to dopiero teraz. Kino jest gotowe. Firma będzie musiała jednak za zwłokę słono zapłacić. – Kara za każdy dzień opóźnienia to 33 tys. zł – informuje Garbula.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama