Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów: Wychowawczyni zapłaci upośledzonemu dziecku

Wychowawczyni upośledzonego umysłowo 9-latka ma przekazać dziecku 500 złotych zadośćuczynienia za sprowadzenie na niego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia. Sąd Rejonowy w Hrubieszowie warunkowo umorzył na rok postępowanie karne wobec 44-letniej Joanny D.
Do zdarzenia doszło na początku maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Zamojskiej w Hrubieszowie. Podopieczny placówki wypadł z okna na pierwszym piętrze na trawnik. Nie doznał poważnych obrażeń, ale na dwa dni trafił na obserwację do szpitala, gdzie stwierdzono stłuczenie okolicy stawu skokowego i ogólne potłuczenia. Śledczy ustalili, że opiekująca się 9-latkiem wychowawczyni pozostawiła go samego i nie upewniła się, czy okna są zamknięte. Prokuratura oskarżyła kobietę o narażenie chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wyrok nie jest prawomocny.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama