Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak pogranicznicy ratowali łabędzie

Mróz skuł lodem graniczną rzekę Bug i uwięził stado łabędzi. Ptakom ruszyli z pomocą pogranicznicy. Do zdarzenia doszło w Zosinie (gm. Horodło).
– Podczas patrolowania granicy państwa funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Horodle dostrzegli sześć łabędzi, które najprawdopodobniej zostały uwięzione przez zamarzniętą wodę na wylewach rzeki Bug – informuje chor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Strażnicy postanowili pomóc ptakom. Skontaktowali się z hrubieszowskimi strażakami, którzy dysponowali specjalnym sprzętem, a następnie wspólnie przeprowadzili akcję uwalniania przymarzniętych piórami do lodu łabędzi. – Musieliśmy rozbijać lód, by uwolnić ptaki – opowiada Piotr Sendecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie. Łabędzie utknęły w lodzie przez niską temperaturę, która w nocy spadła do – 14 stopni Celsjusza. Akcja zakończyła się powodzeniem. – Uwolnione ptaki pofrunęły w inne miejsce – mówi Sendecki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama