Anna Żak: Lublin miastem Ludzi
Lublin jest takim miastem środka, gdzie Wschód miesza się i łączy z Zachodem. Gdzie przeplata się zwykłe, trudne życie z dużym potencjałem i perspektywami na przyszłość.
- 27.04.2011 13:12
Jest tu dużo magicznego uroku... jeśli się chce go dostrzec. To miasto może być bardzo inspirujące, nawet ze swoimi niedostatkami. Takie miasto-ciekawostka. Nie za duże, nie za małe. Takie trochę zwykłe niezwykłe.
W Lublinie czuje się, że mieszkają jeszcze Ludzie, tacy przez \"L”. Lublin to Ludzie. Ze swoimi mniejszymi i większymi pasjami, z problemami, z szalonymi pomysłami. To miasto ma duszę, bo tu ludzie jeszcze tej duszy nie stracili.
Ale więcej czasu powinniśmy poświęcić dzieciom tak, by uczestniczenie w kulturze poznały od razu, jako codzienność. Tak po prostu, żeby wybór między pójściem na spektakl czy do galerii a wgapianiem się w ekran telewizora czy komputera był naturalny.
I coś jeszcze powinno się wydarzyć, żeby się ludziom chciało chcieć... Ale to chyba globalny problem, nie tylko Lublina.
Anna Żak - tancerka, nauczycielka tańca, choreograf. Od 2001 roku tancerka Lubelskiego Teatru Tańca i współautorka spektakli. Od listopada 2005 roku prowadzi Grupę Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Organizator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.
Reklama













Komentarze