Miłocin: Gm. Wojciechów zbuduje kompleks sportowy za 500 tys. zł
1 września uczniowie z Miłocina będą mogli skorzystać z kompleksu sportowo-rekreacyjnego z prawdziwego zdarzenia.
- 17.07.2011 20:17
Gmina Wojciechów podpisała już umowę z wykonawcą. Istniejące obecnie boisko trawiaste zostanie zmodernizowane, a przy nim powstanie bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią w dal.
Z kolei w miejscu obecnego placu zabaw, który zostanie przeniesiony z drugiej strony szkoły, powstanie nowe boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego.
Z kolei na nowym placu zabaw dzieci będą mogły korzystać z dotychczasowych urządzeń i przyrządów oraz nowo wysypanej piaskownicy.
Na terenie szkoły zostaną również wykonane miejsca postojowe z kostki oraz dojazd do nowych obiektów.
Prace będą kosztować prawie 500 tysięcy złotych, z czego 80 procent dofinansuje Unia Europejska.
Pieniądze na ten cel gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania \"Zielony Pierścień”.
Reklama












Komentarze