Gargantua i Pantagruel w Teatrze Starym
W sobotę 29.09 o godz. 19 w Teatrze Starym \"Gargantua i Pantagruel\" Stowarzyszenia Teatralnego Badów.
- 26.09.2012 22:27

Oparta na renesansowym dziele François Rabelais\'go (w znakomitym przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego) opowieść o barwnej parze olbrzymów, ojcu i synu - kochających życie opojach i żarłokach o jasnych umysłach, ciekawych świata, odważnych, spragnionych przygód i obdarzonych kpiarskim poczuciem humoru. W atmosferze plebejskiej rubasznej zabawy przetykanej żarliwą modlitwą autorzy spektaklu pragną, za przykładem mistrza Rabelaisa, głosić jedność świata ciała i ducha, wzajemną przenikalność sacrum i profanum, pochwałę człowieka pełnego, wolnego i radosnego.
Stowarzyszenie Teatralne Badów powstało w 2003 roku w Badowie Górnym pod Mszczonowem. Zespół tworzą aktorzy związani z łódzkimi teatrami repertuarowymi.
Przedstawienie \"Gargantua i Pantagruel\" powstało poza instytucjami teatralnymi, przy współpracy Instytutu Dobrego Smaku. Piotr Bikont, prezes Stowarzyszenia, reżyser, performer, filmowiec, dokumentalista, publicysta, realizował spektakle m.in. w Teatrze Studyjnym i Teatrze Nowym w Łodzi oraz w Teatrze Śląskim w Katowicach.
Bilety w cenie od 10 do 30 zł.
Reklama













Komentarze