Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełmscy ratownicy najlepsi w Polsce

Drużyna ratowników z chełmskiego pogotowia wygrała XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Łodzi. W ten sposób obroniła tytuł zdobyty podczas ostatnich mistrzostw zimowych.
Chełmscy ratownicy najlepsi w Polsce
Fot. Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie

W składzie zwycięskiej drużyny byli: Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Grzegorz Kobelski.

– Jestem z nich niezmiernie dumny – mówi Tomasz Kaźmierczak, dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. – Cieszę się, że w naszym zespole mamy tak wysoko kwalifikowanych i zaangażowanych ratowników.

W weekend w Łodzi spotkali się najlepsi z najlepszych. Chełmska reprezentacja musiała zmierzyć się z 43 zespołami wyłonionymi w ramach mistrzostw regionalnych. Zadania nie tyle były trudne, co widowiskowe. Ratownicy mieli za zadanie m.in. pospieszyć z pomocą licealistom rannym w zamachu terrorystycznym. Scenerią innego zadania był natomiast wojskowy poligon, na którym szkolą się żołnierze przed wyjazdami na zagraniczne misje.

Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym to okazja do integracji środowisk ratowniczych z całego kraju, wymiany doświadczeń oraz pozyskania dodatkowej wiedzy. Impreza ma też przybliżać społeczeństwu codzienną pracę zespołów ratownictwa medycznego.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama