Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Puławy: Marsz i salwa honorowa na stulecie I LO (zdjęcia)

Uczniowie oraz nauczyciele I LO im. ks. A.J. Czartorskiego wzięli udział w marszu ulicami Puław. To początek obchodów stulecia tej szkoły, który przypieczętowała na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich salwa honorowa w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej.
Puławy: Marsz i salwa honorowa na stulecie I LO (zdjęcia)

Mimo niesprzyjającej pogody, społeczność szkolna w ostatni poniedziałek wzięła udział w niecodziennej uroczystości. Uczniowie ze sztandarami, wspólnie z nauczycielami, dyrekcją oraz zaproszonymi gośćmi, przemaszerowali ulicami miasta na dziedziniec Pałacu Czartoryskich.

Na miejscu do zgromadzonych kilka ciepłych słów powiedziała księżna Barbara Czartoryska, a także dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk i przedstawiciel grupy rekonstrukcji historycznej. Ta ostatnia zrobiła spore wrażenie. Stroje z epoki Księstwa Warszawskiego połączone z pokazem musztry oraz wystrzelenie prawdziwej salwy honorowej z epokowych strzelb podkreśliły rangę wydarzenia.

W przyszłym roku I LO w Puławach będzie obchodziło swoje stulecie. Marsz zainaugorował szereg wydarzeń zaplanowanych w ramach świętowania jubileuszu tej szkoły.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama