Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Masz astmę? Program lekowy w szpitalach w Lublinie

W dwóch lubelskich szpitalach (przy al. Kraśnickiej i SPSK4 przy ul. Jaczewskiego) pacjenci z ciężką postacią astmy mogą skorzystać ze specjalnego programu lekowego Ministerstwa Zdrowia.
Masz astmę? Program lekowy w szpitalach w Lublinie

Chodzi o osoby powyżej 12. roku życia z ciężką, niekontrolowaną alergiczną astmą oskrzelową, z alergią na alergeny potwierdzoną testami skórnymi lub testami swoistego IgE. Program obejmuje pacjentów o masie ciała 20-150 kg, niepalących, u których wykluczono inne mechanizmy powodujące ciężki przebieg astmy niż reakcja organizmu na całoroczne alergeny wziewne. Chodzi także o osoby, które były hospitalizowane w ciągu ostatniego roku z powodu zaostrzenia astmy, przeszły atak zagrażający życiu i miały kilka zaostrzeń choroby w ciągu roku.

Lek jest podawany ambulatoryjnie lub w ramach hospitalizacji w oddziałach szpitalnych. 
W Polsce jest ok. 1,5 tys. chorych na ciężką postać astmy. U co piątego stosowanie leków nie przynosi poprawy. U takich pacjentów pojawiają się częste, nieprzewidywalne zaostrzenia choroby.
Program lekowy resortu zdrowia dostępny jest w 38 ośrodkach w Polsce.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama