Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Egipt. Katastrofa samolotu EgyptAir. "Kapitan statku widział płomień"

- Hipoteza o rozbiciu się samolotu została potwierdzona - poinformowali anonimowi przedstawiciele egipskich władz lotniczych cytowani przez światowe agencje prasowe.
Egipt. Katastrofa samolotu EgyptAir. "Kapitan statku widział płomień"
Samolot Airbus A320 linii EgyptAir, fot. Anna Zvereva/archiwum

* W czwartek nad ranem samolot linii lotniczych EgyptAir z 66 osobami na pokładzie zniknął z ekranów radarów po wejściu w egipską przestrzeń powietrzną.

* Według wstępnych informacji, wśród osób znajdujących się na pokładzie było 30 Egipcjan, 15 Francuzów, dwóch Irakijczyków, Portugalczyk, Saudyjczyk, Brytyjczyk, Belg, Algierczyk, Kanadyjczyk, a także mieszkaniec Czadu i Kuwejtu. Narodowość pozostałych pasażerów nie jest jeszcze znana.

* W momencie ostatniego kontaktu znajdował się na wysokości ponad 11 kilometrów. Maszyna leciała z Paryża do Kairu. Prawdopodobnie spadła do morza. 

* Źródła w greckim MON, na które powołuje się agencja Reuters, podały, że kapitan jednego ze statków handlowych, który był 130 mil morskich od wyspy Karpathos, zgłosił "płomień na niebie".

* Trwają poszukiwania wraku, w których bierze udział wojsko.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama