Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chleb Dobroci, Paka Miłosierdzia. Świąteczne pomaganie z Caritasem

Można kupić „Chleb Dobroci”, można też samemu przygotować „Pakę Miłosierdzia”. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do pomagania potrzebującym, do których – dzięki darczyńcom – trafią paczki żywnościowe.
Chleb Dobroci, Paka Miłosierdzia. Świąteczne pomaganie z Caritasem

Już od niedzieli w parafiach archidiecezji lubelskiej można kupować symboliczne chlebki oznaczone logo Caritas, które zwykle są wkładane do świątecznego koszyczka z pokarmem do święcenia. Pieniądze uzyskane z sprzedaży chlebków zostaną przeznaczone na pomoc żywnościową podopiecznym Caritas. W ub. roku dzięki ofiarności darczyńców w archidiecezji lubelskiej rozprowadzono ponad 32 500 chlebków, zbierając przy tym 130 000 zł.

Chlebki można kupować nie tylko w poszczególnych parafiach. W okresie Wielkiego Tygodnia, do Wielkiej Soboty, będzie można kupić je również na stoisku przy kościele Ojców Kapucynów w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 42). Chleb można nabyć również w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, (ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2 w Lublinie, wjazd od alei Unii Lubelskiej 15 – Targ pod Zamkiem).

– Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku przygotowaliśmy ponad 32 tysiące chlebków – informuje Mateusz Jocek, rzecznik Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

To nie jedyna forma pomocy osobom w potrzebie. Caritas prowadzi również akcję charytatywną „Paka Miłosierdzia”, w którą włącza się również Caritas AL. Jej celem jest także zbiórka żywności, tyle że w dość nietypowy sposób. „Paka Miłosierdzia” to bowiem papierowa torba, którą można odebrać w parafiach i siedzibie Caritas AL. Do torby wkłada się żywność długoterminową – np. mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, ale też i artykuły chemiczne.
Przygotowaną paczkę przekazuje się z powrotem do parafii. Można ją przynieść również do siedziby Caritas. – Najlepiej byłoby, gdyby darczyńcy przynosili te paczki jeszcze przez świętami, tak abyśmy zebraną żywność zdążyli przekazać potrzebującym – dodaje Jocek. 

Jeśli dary zostaną dostarczone już po Wielkanocy, zostaną również przekazane osobom, które potrzebują pomocy.

Więcej informacji o akcji „Paka Miłosierdzia” można uzyskać pod numerem telefonu 81 532 95 71.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama