Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na tę inwestycję mieszkańcy Puław czekają od lat. Wkrótce ruszą przygotowania do budowy

Puławscy urzędnicy informują, że przetarg na nową halę sportowo-widowiskową przy ul. Lubelskiej może zostać ogłoszony już w październiku. Jeśli tak się stanie, generalny wykonawca mógłby zostać wyłoniony w tym roku, a zimą ruszyłyby przygotowania do budowy.
Na tę inwestycję mieszkańcy Puław czekają od lat. Wkrótce ruszą przygotowania do budowy
Tak ma wyglądać wnętrze hali według wstępnej koncepcji

Jeśli przetarg udałoby się rozstrzygnąć bez konieczności jego powtarzania, pierwsze prace w terenie rozpoczęłyby jeszcze tej zimy. – Wiele będzie zależało od pogody, łagodna zima pozwoliłaby na wykonanie pewnych zadań, jak rozbiórki, czy uprzątnięcie terenu – mówi Robert Domański, kierownik Wydziału Rozwoju Miasta.

Przypominamy, że Puławom na tę budowę udało się pozyskać decyzję resortu sportu o przyznaniu dotacji w wysokości 17 mln złotych. Część tych środków zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów przygotowania dokumentacji. Niestety, większość wsparcia do miejskiego budżetu trafi dopiero po rozliczeniu całej inwestycji, w 2020 roku. Władze miasta starają się, by możliwe było przyspieszenie tej wpłaty i pozyskanie części ministerialnej pomocy już w latach 2018 i 2019.

Ponadto bardzo ważny, w kontekście finansowania, będzie także finał negocjacji z potencjalnym, strategicznym sponsorem hali, czyli Grupą Azoty Puławy. Według informacji z ratusza, te rozmowy jeszcze się nie zakończyły.

Urzędnicy nie ukrywają, że bardzo liczą na pomoc chemicznego koncernu, bez której Puławom trudno będzie poradzić sobie ze wszystkim kosztami wynikającymi z budowy oraz utrzymania obiektu. Koszt jego postawienia szacowany jest na 45-50 mln złotych, co oznacza, że będzie to najdroższa miejska inwestycja od czasu budowy Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama