Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

4,3 mld zł na leczenie w woj. lubelskim. Najwięcej na szpitale

W tym roku lubelski NFZ przeznaczy na świadczenia zdrowotne 4,3 mld zł.
4,3 mld zł na leczenie w woj. lubelskim. Najwięcej na szpitale

– Najwięcej pieniędzy pójdzie na leczenie szpitalne. To kwota 2,2 miliarda – informuje Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

Około 569 mln zł lubelski NFZ wyda na Podstawową Opiekę Zdrowotną.

– Z kolei na porady specjalistyczne i badania kosztochłonne przeznaczymy ponad 228 milionów złotych, zaś na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień prawie 174 mln zł – wylicza Bartoszek. – Na rehabilitację leczniczą pójdzie 132,6 milionów złotych, leczenie stomatologiczne blisko 130 miliony złotych, a świadczenia odrębnie kontraktowane 120,4 milionów złotych.

Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej będą kosztowały 88,7 mln zł, lecznictwo uzdrowiskowe 42,6 mln zł a opieka paliatywna i hospicyjna – 32,4 mln zł. 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama