Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Radioaktywny przemyt na granicy

43-letni Ukrainiec chciał wwieźć do Polski napromieniowany kokpit z samolotu radzieckiej produkcji.
Radioaktywny przemyt na granicy
Ukrainiec chciał wwieźć do Polski napromieniowany kokpit z samolotu (NOSG)
Przemyt radioaktywnych części lotniczych udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku. 43-letni obywatel Ukrainy chciał we wtorek wjechać do Polski. Gdy kierowca volkswagena podjechał do stanowiska odprawy, zadziałała bramka radiometryczna, która wykryła przedmioty o podwyższonej dawce promieniowania. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli w aucie kokpit samolotu produkcji radzieckiej. Kierowca wyjaśnił, że działał na zlecenie litewskiego kolekcjonera militariów. Mężczyzna nie został wpuszczony do Polski.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama