Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Michał Oleksiejczuk w 44 sekundy znokautował Gadzhimurada Antigulova

To była jeden z najlepszych pojedynków podczas gali UFC w Petersburgu.
Michał Oleksiejczuk w 44 sekundy znokautował Gadzhimurada Antigulova

Autor: materiały prasowe

Tą wygraną popularny „Lord” otworzył sobie szeroko drzwi do wielkiej kariery w federacji UFC. Pochodzący z miejscowości Barki pod Łęczną Oleksiejczuk w Petersburgu pokazał naprawdę dobre MMA i pokonał bardzo silnego przeciwnika.

Gadzhimurad Antigulov to uznana postać na światowej scenie MMA. 32-latek pochodzi z Machaczkały w rosyjskim Dagestanie. Do soboty miał na swoim koncie jedynie 5 porażek. Oleksiejczuk do jego rekordu dopisał szóstą klęskę.

Walka obu zawodników rozpoczęła się już długo przed wejściem do klatki. Na oficjalnym ważeniu obaj panowie głęboko spojrzeli sobie w oczy. Tej konfrontacji nie wytrzymał Rosjanin, który złapał Oleksiejczuka za szyję i mocno pchnął. – Wiedziałem, ze tak się zachowa, dlatego nie dałem się sprowokować – powiedział „Lord” w wywiadzie dla inthecage.pl.

W sobotę emocji było jeszcze więcej. Antigulov wszedł do klatki przy owacjach miejscowej publiczności. Zawodnicy przybili sobie piątki, po czym w ringu rozpoczęła się jatka. Rosjanin rzucił się od razu na Oleksiejczuka próbując go obalić. Nic dziwnego, w ten sposób Antigulov rozstrzygał większość pojedynków. Polak był na to jednak znakomicie przygotowany – kontrował dystans, a w razie niebezpieczeństwa uciekał od niego. Oleksiejczuk dwa razy był bliski znokautowania Rosjanina. Wreszcie w 44 sek. Antigulov nadział się na soczysty podbródkowy i padł zamroczony na ziemię. – To była krótka walka, ale mam nadzieję, że zostanie na długo zapamiętana przez kibiców. Spodziewałem się, że rywal zaatakuje od pierwszych sekund i byłem na to przygotowany. Chcę piąć się na sam szczyt UFC i pokonywać kolejnych rywali. Będę najlepszy. To jest mój życiowy cel – powiedział od razu po walce Michał Oleksiejczuk.

W Petersburgu wystąpiło jeszcze dwóch innych Polaków. Marcin Tybura przegrał w drugiej rundzie przez techniczny nokaut z Shamilem Abdurakhimovem. Lepiej poszło Krzysztofowi Jotko, który wygrał na punkty z Alenem Amedovskim. W walce wieczoru Alistair Overeem pokonał Alekseia Oleinika. Starcie dwóch weteranów lepiej rozpoczął Overeem, który sprowadził walkę do parteru. Rosjaninowi jednak udało się powrócić do stójki, a później zasypać Holendra nawałnicą ciosów. Overeem odpowiadał jednak mocnymi kopnięciami, które z czasem stały się bardzo uciążliwe dla Oleinika. Z czasem upadł na matę, a Overeem dopadł rywala w parterze i zakończył walkę przed upływem pierwszej rundy.

Wyniki gali UFC w Petersburgu

Walka wieczoru

Alistair Overeem pokonał Aleksei Oleinik przez TKO, runda 1, 4:45

Karta główna

Islam Makhachev pokonał Arman Tsarukyan przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)

Sergey Pavlovich pokonał Marcelo Golma przez KO, runda 1, 1:06

Roxanne Modafferi pokonała Antoninę Shevchenko przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Krzysztof Jotko pokonał Alena Amedovskiego przez jednogłośną decyzję (30-25, 30-26, 30-26)

Karta wstępna

Movsar Evloev pokonał Seung Woo Choia przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 29-26)

Sultan Aliev pokonał Keitę Nakamurę przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)

Alexander Yakovlev pokonał Alexa da Silvę przez poddanie, runda 2, 3:10

Shamil Abdurakhimov pokonał Marcina Tyburę przez TKO, runda 2, 3:15

Michał Oleksiejczuk pokonał Gadzhimurada Antigulova przez KO, runda 1, 0:44

Magomed Mustafaev pokonał Rafaela Fizieva przez TKO, runda 1, 1:26

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama