Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Koncert Radical Polish Ansambl

W piątek, 6 marca o godz. 20 w sali czarnej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi formacja Radical Polish Ansambl.
Koncert Radical Polish Ansambl

Autor: materiały promocyjne

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na koncert w ramach rezydencji nadchodzącej edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY.

Członkowie Radical Polish Ansambl podjęli się próby rekonstrukcji muzyki Tadeusza Sielanki odkrytej przez klarnecistę Wacława Zimpla w indyjskim Delhi. - Jego notacje muzyczne, w których utrwalone zostały tematy o ewidentnie mazurkowej proweniencji, stanowiły podstawę dla rozbudowanych utworów, zbliżonych w swej logice formalnej i tonalnej do ragi. Okazało się więc, że międzykulturowe eksperymenty i zaawansowane transowe formy leżą w naturze polskiej muzyki tradycyjnej! - opowiadają organizatorzy koncertu.

Zespół Radical Polish Ansambl wystąpi w składzie: Maciej Filipczuk – skrzypce, kierownictwo muzyczne; Emilia Bolibrzuch, Łucja Siedlik, Maria Stępień, Mateusz Kowalski, Marcin Lorenc – skrzypce; Piotr Gwadera – dżaz; Michał Brzozowy – szeptun.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama