Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

124 nowych zakażeń koronawirusem. Sześć osób zmarło

W Polsce odnotowano 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o sześciu kolejnych zgonach.
124 nowych zakażeń koronawirusem. Sześć osób zmarło

Autor: archiwum/MK

Wśród zakażonych są  potwierdzone przypadki dotyczące:

- 32 osób z woj. małopolskiego,

- 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,

- 15 osób z woj. śląskiego,

- 13 osób z woj. pomorskiego,

- 11 osób z woj. łódzkiego,

- 8 osób z woj. podlaskiego,

- 7 osób z woj. podkarpackiego,

- 7 osób z woj. dolnośląskiego,

- 4 osób z woj. wielkopolskiego

- po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

To mężczyzna w wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

- Mężczyzna jest w stanie dobrym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego i dodaje, że na dzień 4 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 165 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 6 osób zmarłych.

W całej Polsce zakażonych jest 3627. W sobotę zmarło sześć kolejnych osób: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

- Wszyscy mieli choroby współistniejące – podsumowuje Ministerstwo Zdrowia.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama