Położyli na torach oponę od traktora. Uszkodzili szynobus
Zabawa nastolatków mogła się skończyć tragicznie. Na torze położyli wielką oponę od traktora, w którą wjechał szynobus.
- 17.06.2013 12:22

We wtorek 11 czerwca szynobus jadący z Lublina do Lubartowa najechał na położoną na torze tylną oponę od traktora. Rozpędzona maszyna, którą podróżowało kilkudziesięciu pasażerów, uderzając w przeszkodę uszkodziła chłodnicę i zgarniacz. Na szczęście pociąg nie wykoleił się.
- To było tuż przed samym Lubartowem, w okolicach ronda – mówi Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. – Na przejeździe była ułożona opona, szynobus w nią wjechał i nie dotarł już do Lubartowa.
Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców zdarzenia. Byli to 18 i 16 – letni mieszkańcy gm. Lubartów. Młodszym zajmie się Sąd Rodzinny. Starszy, który został objęty dozorem policji, odpowie za \"sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym\".
Grozi za to do 8 lat więzienia.
Reklama
















Komentarze