Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Fonie Lublina: Koncert na dwoje skrzypiec

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski zaprasza melomanów na kolejny koncert stacjonarny w ramach festiwalu Fonie Lublina. Wydarzenie z udziałem publiczności odbędzie się 11 września o godz. 19 w Kościele oo. Dominikanów w Lublinie.
Fonie Lublina: Koncert na dwoje skrzypiec

Autor: materiały promocyjne

W programie znalazły się duety skrzypcowe wybranych utworów muzyki polskiej.  Usłyszymy kompozycję Joachima Kaczkowskiego, nieco zapomnianego kompozytora żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku, a także dzieło lubelskiego wirtuoza, Henryka Wieniawskiego z  petersburskiego okresu jego twórczości. Nie zabraknie także muzyki współczesnej.

- Duety skrzypcowe, jakkolwiek rzadko wykonywane, kryją ciekawe rozwiązania brzmieniowe i swoiste artystyczne eksperymenty. W akustyce kościelnej jednego z najstarszych zabytków Lublina będziemy mogli rozkoszować się liryką i wirtuozerią brzmień wyczarowanych przez młodych polskich skrzypków - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W koncercie udział wezmą: Dawid Adach – skrzypce, Stanisław Słowiński – skrzypce. Słowo o muzyce – Kinga Krzymowska-Szacoń.

Program wydarzenia: H. M. Górecki – Sonata per due violini op. 10, J.  Kaczkowski – 3 Duety op. 16, G. Bacewicz – Łatwe duety na tematy ludowe na dwoje skrzypiec, T. Paciorkiewicz – Sonatina na dwoje skrzypiec, H. Wieniawski – Etiuda-kaprys na dwoje skrzypiec op. 18 nr 1.

19 września koncert będzie można obejrzeć online na www.fonielublina.pl.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama