Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Władysław Żeleński w 100-lecie śmierci" - koncert kameralny w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) kontynuuje cykl koncertów "Władysław Żeleński w 100-lecie śmierci". W piątek, 15 października o godz. 19 instytucja zaprosi na wydarzenie z udziałem lubelskich instrumentalistów, którzy wykonają najpiękniejsze dzieła kameralne legendarnego kompozytora.
"Władysław Żeleński w 100-lecie śmierci" - koncert kameralny w Filharmonii

Autor: materiały promocyjne

Projekt Filharmonii Lubelskiej realizowany jest hołdzie słynnemu kompozytorowi Władysławowi Żeleńskiemu w 100-lecie jego śmierci. Podczas najbliższego koncertu organizatorzy zaprezentują kompozycje kameralne tego kojarzonego głównie z twórczością operową i wokalną artysty. W programie wydarzenia znajdą się: Kwartet fortepianowy c-moll, op. 61 oraz Kwartet smyczkowy F-dur, op. 28.

O pierwszej z tych kompozycji tak pisze Alina Staniak-Ziółkowska: "W 1909 roku kompozytor ukończył swe najcenniejsze dzieło kameralne, jeden z najważniejszych w polskiej literaturze przełomu XIX i XX wieku Kwartet fortepianowy c-moll. Do repertuaru kameralistów opus 61 powróciło niedawno. Utwór ten reprezentuje szczególne cechy talentu Żeleńskiego, bogatą inwencję melodyczną, umiejętność budowania nastrojów przesiąkniętych duchem czystego neoromantyzmu".

W koncercie udział wezmą lubelscy instrumentaliści: Anna Gumiela-Kaczmarek (skrzypce), Justyna Zańko (skrzypce), Przemysław Raczek (altówka), Maciej Łacny (wiolonczela) oraz Tomasz Gumiela (fortepian).

Bilety na wydarzenie kosztują od 10 do 20 zł.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama