- Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy - napisał na Tiwtterze, Mariusz Błaszczak, szef MON.
W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, udostępnione właśnie przez ten resort, na którym widać dużą grupę imigrantów, czekającą tuż przy granicy Polski z Białorusią.
- Monitorujemy sytuację w Kuźnicy od kilku dni i jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Twarda obrona granicy jest naszym priorytetem. Zwiększyliśmy liczbę funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów i żołnierzy. Czekamy w pełnej gotowości - przekazał z kolei Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, minister koordynator ds. służb specjalnych.
Jak informuje Piotr Muller, rzecznik rządu, dzisiaj o godz. 13 odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego, ministra Mariusza Kamińskiego, ministra Mariusza Błaszczaka oraz przedstawicieli właściwych służb.














Komentarze