Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PESEL dla uchodźcy. Obsługa powinna przyspieszyć

We wtorek do Lublina dotarły od rządu dodatkowe czytniki do pobierania odcisków palców od osób z Ukrainy, które starają się o numer PESEL.
PESEL dla uchodźcy. Obsługa powinna przyspieszyć

Autor: Dominik Smaga

Niedobór takich urządzeń poważnie ogranicza możliwości obsługi uchodźców przez Urząd Miasta Lublin, który zmuszony był wprowadzić zapisy na wizytę w urzędzie. Z podobnym problemem zderzyło się także wiele innych samorządów.

– 22 marca otrzymaliśmy 33 kompletne stanowiska do obsługi administracyjnej obywateli Ukrainy wyposażone w drukarki, skanery i czytniki linii papilarnych. Aktualnie dostarczony sprzęt jest przygotowywany do pracy – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Wśród skanerów są trzy urządzenia przenośne.

Wiadomo już, że znaczna część tych zestawów zostanie wykorzystana przez miasto do uruchomienia dodatkowego punktu obsługi uchodźców z Ukrainy. Ma on powstać przy Lwowskiej 11, w budynku Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych.

Władze miasta na razie nie podają konkretnego terminu uruchomienia punktu, nie wskazują też dnia, od którego usprawniona powinna być obsługa osób z Ukrainy starających się o PESEL. Ratusz tłumaczy, że musi przygotować odpowiednie sieci informatyczne. Wstępnie wiadomo, że wszystko może być gotowe jeszcze w tym tygodniu.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama