Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Radosnych Świąt Bożego Narodzenia naszym drogim Czytelnikom życzy Redakcja Dziennika Wschodniego
Reklama

Dyrektor od marszałka zajmie się dzieleniem milionowych dotacji

Marek Neckier (PiS) jest od poniedziałku dyrektorem Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, instytucji podległej marszałkowi województwa. Będzie zarządzać milionami złotych unijnych dotacji dla firm
Dyrektor od marszałka zajmie się dzieleniem milionowych dotacji
Marek Neckier wcześniej był m.in. prezesem spółki Lubelskie Dworce, również podległej marszałkowi województwa

Autor: UMWL

Nominacja to efekt objęcia przez dotychczasową szefową tej instytucji, Magdalenę Filipek-Sobczak (PiS), mandatu radnej w sejmiku województwa w miejsce po zmarłym niedawno Wiesławie Podkańskim. A ponieważ nie można łączyć funkcji radnego z pracą w instytucji podlegającej samorządowi, Filipek-Sobczak musiała rozstać się z LAWP.

Nowy szef LAWP ma 46 lat, w przeszłości był m.in. prezesem spółki Lubelskie Dworce, a także wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, dyrektorem Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, nową funkcję będzie pełnił przez okres sprawowania przez Magdalenę Filipek-Sobczak mandatu oraz przez 3 miesiące po jego wygaśnięciu.

LAWP zajmuje się organizowaniem konkursów dla lubelskich przedsiębiorców na dotacje z unijnych funduszy. Dyrektorem departamentu EFS został Łukasz Budyńczuk, dotychczasowy zastępca Neckiera.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama