Błaszczak podkreślił, że zakup nowego uzbrojenia to reakcja rządu na rosyjską inwazję na Ukrainę, która przypomniała, że Kreml nie porzucił imperialnej polityki wobec sąsiadów. Wicepremier zapowiedział przy tym, że pierwsze maszyny z Korei - 10 czołgów i 24 armatohaubice - trafią na wyposażenie polskich sił zbrojnych jeszcze w tym roku.
Reklama
Szef MON podpisał umowy na zakup dla Wojska Polskiego czołgów i armatohaubic z Korei Południowej
Morąg (woj. warmińsko-mazurskie). "I Polska, i Korea chcą pokoju, ale żeby go osiągnąć i utrzymać, trzeba rozwijać siły zbrojne, żeby odstraszyć agresora" - mówił wicepremier Mariusz Błaszczak na uroczystości podpisania umów na zakup dla Wojska Polskiego południowokoreańskich czołgów K2 i armatohaubic K9.
- TVN24/x-news
- 27.08.2022 10:21

Autor: TVN24/x-news
Data dodania:
27.08.2022 10:21
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze