Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mówiła, że jest własną siostrą. Była łudząco podobna

37-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej podawała się za swoją 43-letnią siostrę. Starsza z kobiet dziękuje teraz policjantom za ujawnienie mistyfikacji.
Mówiła, że jest własną siostrą. Była łudząco podobna

Zaczęło się od kontroli drogowej. Wjeżdżając w ulicę Jana Pawła II kierująca osobowym Audi zlekceważyła sygnalizację świetlną. Policjanci od razu zobaczyli, że stan kobiety wskazywał, że była nietrzeźwa.

– Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta podała dane twierdząc, że jest 43-letnią mieszkanką powiatu łosickiego – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. – Kryminalny prowadzący sprawę ustalił jednak, że kierująca podczas kontroli wprowadziła w błąd mundurowych. Z informacji funkcjonariusza wynikało, że w chwili zdarzenia autem kierowała jej młodsza 37-letnia siostra, która jest do niej łudząco podobna.

Policjant potwierdził też, że nie był to pierwszy taki przypadek. W 2022 roku kobieta była dwukrotnie zatrzymywana do kontroli na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Również wtedy posługiwała się danymi siostry.

– 37-latka usłyszała już zarzuty. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że podawała jej dane bojąc się konsekwencji. W tym czasie na jej koncie figurował już aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami – dodaje Salczyńska-Pyrchla. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie również za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy.

Policjanci dodają, że niedawno do bialskiej komendy wpłynęło podziękowanie od 43-latki, za którą podawała się młodsza siostra. Kobieta wyraża wdzięczność za okazaną pomoc i zaangażowanie policjantów w szybkie rozwiązanie sprawy.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama