Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) zaprasza na tegoroczną edycję cyklu wyjątkowych koncertów pod hasłem "Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim". Pierwszy z koncertów będzie miał charakter pasyjny i odbędzie się już 26 marca o godz. 18.45.
Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim

Autor: materiały promocyjne

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim organizowane są od lat i cieszą się bardzo dużą popularnością wśród odbiorców. Jak przekonują organizatorzy, to wyjątkowe artystyczno-kulturalne wydarzenie pozwala wykorzystać świetną akustykę kościoła, w którym można wykonywać zarówno muzykę kameralną, jak i orkiestrową bądź chóralną.

Już w najbliższy weekend rozpocznie się tegoroczna edycja cyklu. Prezd nami wiele różnorodnych koncertów, które planowane są do końca 2023 roku. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę o godz. 18.45. Będzie można usłyszeć wspaniałą pasyjną kompozycję - "Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu" Josepha Haydna.

Koncert wykona Kwartet smyczkowy Filharmonii Lubelskiej w składzie: Tomasz Kusiak - I skrzypce, Lech Gąsior - II skrzypce, Katarzyna Czerniawska - altówka oraz Szymon Krzemień – wiolonczela.

- Kompozycja Haydna składa się z siedmiu orkiestrowych sonat (wszystkie utrzymane w wolnych tempach, jak adagio, largo, grave, lento), poprzedzonych introdukcją i zakończonych żywą częścią finałową, ilustrującą trzęsienie ziemi, które nastąpiło po śmierci Jezusa - opisują organizatorzy koncertu.

Sam tytuł oratorium odwołuje się do ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu, do których na przestrzeni lat nawiązywało w swojej twórczości wielu artystów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama