Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przebadali ponad 1700 kierowców. Nie wszyscy byli trzeźwi

Ponad 1700 kierowców skontrolowali we wtorek policjanci z lubelskiej drogówki. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę głównie pod kątem trzeźwości. Niestety, kilku kierowców prowadziło auta „na podwójnym gazie”.

Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. – Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji.

W trakcie kontroli trwających zaledwie kilka godzin mundurowi sprawdzili 1744 kierowców. Niestety, nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. – Funkcjonariusze ujawnili 6 amatorów jazdy „na podwójnym gazie” – dodaje nadkomisarz Gołębiowski i przypomina, ze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności


Podziel się
Oceń

Reklama