Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Wieś będzie mieć świetlicę. Urządzą ją w starej szkole

Teraz budynek wygląda fatalnie. Ale to się zmieni. Stara szkoła w Koble (gm. Hrubieszów) zamieni się w wiejską świetlicę. Są na to pieniądze z unijnej dotacji, resztę zabezpieczono w budżecie gminy.
Wieś będzie mieć świetlicę. Urządzą ją w starej szkole
Do zrobienia w starej szkole jest bardzo wiele, bo nie wygląda ona dobrze

Autor: UG Hrubieszów

Szkoły w Koble nie ma już kilka lat. Budynek po niej stał i niszczał. Teraz przejdzie prawdziwą metamorfozę. Bo do uruchomienia świetlicy trzeba go gruntownie wyremontować.

W planach jest burzenie starych i stawianie nowych ścian wewnętrznych, także malowanie wszystkich pomieszczeń, remonty łazienek, ale przy okazji zamontowana zostanie również pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna.

Na razie nie wiadomo, jak dużo pieniędzy trzeba będzie na to zadanie wydać. Wstępnie założono, że może to być ok. 650 tys. zł. Ale przetarg dopiero został ogłoszony, więc wszystko stanie się jasne po otwarciu ofert, na które samorząd czeka do 12 stycznia.

Część wydatków, pokryje 140 tys. zł dotacji z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę gmina wyłoży z własnego budżetu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to świetlica powinna być gotowa przed wakacjami.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama