Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Roboty przy moście idą jak po maśle. Więcej utrudnień dla kierowców

Prace przy budowie nowego mostu są coraz bardziej zaawansowane. Pojawia się też więcej utrudnień dla kierowców.
Roboty przy moście idą jak po maśle. Więcej utrudnień dla kierowców

Autor: Ewelina Burda

Od poniedziałku do końca wakacji zamknięta będzie ulica Koncertowa. – Na połączeniu tej ulicy z Daleką wykonawca buduje wloty i wyloty ronda. Powstają też chodniki i ścieżki rowerowe- mówi Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzeczniczka ratusza.

Kierowcom wyznaczono objazdy ul. Gromadzką i Klonową. Podobnie pojedzie komunikacja miejska.

To już kolejne utrudnienia, bo od kilku tygodni z ruchu wyłączony jest spory odcinek ulicy Warszawskiej. Tutaj również na skrzyżowaniu tej ulicy z Artyleryjską powstaje rondo turbinowe.

Postępy przy tej wielkiej inwestycji widać już gołym okiem, bo w kwietniu żurawie montowały ogromne belki o wadze setek ton. To one tworzą przęsła konstrukcji mostu, która już stoi na rzece.

Budowa podrożała jednak o 2,5 mln zł, bo trzeba było wykonać dodatkowe odwierty. Obecnie zadanie, za które odpowiada śląska firma Nowak-Mosty kosztuje ponad 50 mln zł.  

Przeprawa połączy skrzyżowanie ulic Koncertowej i Dalekiej z ulicami Warszawską i Artyleryjską. Sama konstrukcja będzie miała 90 metrów, a będą ją wspierały 3 przęsła. Do tego powstanie ponad 1–kilometrowa droga dojazdowa. Urzędnicy liczą, że rozładują się dzięki temu korki w tej części miasta. Nowym mostem mieszkańcy pojadą pod koniec tego roku.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama